Raksti

Dzīves stils

Vīrusam nav horoskopa

Guna Kārkliņa.
Foto: no albuma

Šis ir laiks, kad uzdodam daudz jautājumu – kāpēc, kā, cik ilgi, bet atbildes neatrodam. “Druva”sazinājās ar astroloģi, žurnāla “Praktiskā Astroloģija” redaktori Gunu Kārkliņu, jautājot, kā zvaigžņu pazinēji raugās uz esošo situāciju.

– Astrologiem šajā laikā varbūt palielinās darba apjoms. Vai cilvēki vēlas uzzināt, kad krīze beigsies?
– Nevaru teikt, ka jūtams lielāks klientu pieplūdums. Pirmās divas nedēļas pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas vispār bija klusums. Protams, cilvēkiem ir vairāk jautājumu, jā, atgriežas daži klienti, ar kuriem esmu sadarbojusies jau gadiem. Daudz zvana no ārzemēm, jo klienti ir visā pasaulē. Vairums ir aktīvi, darbojas biznesā, viņi vēlas zināt, kad labāk uzsākt jaunu virzienu. Šie cilvēki nenāk pie astrologa pēc kādas brīnumzālītes, nejūtu, ka maniem klientiem būtu liela trauksme, panika. Protams, astrologa pakalpojumi ir specifiska lieta, pie viņa vēršas retāk nekā pie zob­ārsta. Lai gan šobrīd tikt pie astrologa vieglāk, jo astrologs var konsultēt attālināti.

-Vai nenākas dzirdēt pārmetumus, kā tad astrologi neparedzēja šo krīzi, kāpēc nebrīdināja?
– Patiesībā atbilde uz šo jautājumu – paredzēja astrologi krīzi vai neparedzēja – lasāma jau manā novembrī rakstītajā prognozē šim gadam. Protams, tur nav sacīts, ka pasauli pārņems vīruss, toties ir teikts, ka sāks darboties vairākas jaudīgas astroloģiskās kombinācijas, kas norāda uz pārmaiņām pasaules lietu kārtībā. Rakstīju, ka Latvijā no vasaras sākuma iespējamas problēmas finanšu sektorā un nekustamā īpašuma jomā, mūs var skart globālā krīze, bet tādu problēmu, kā bija ap 2008. gadu, gan nebūs.

Vēl var minēt, ka astrologs Kristaps Baņķis jau, šķiet, no 2017.gada visiem saviem ierakstiem sociālajos tīklos lika mirkļ­birku #krīze2020. Lai arī daļa astrologu norādīja, ka tā tāda panikas celšana, ka nekas nebūs, taču tie, kuri darbojas ap globāliem notikumiem, rakstīja, ka kaut kādas ziepes šajā laikā būs.

– Tas nozīmē, ka zvaigznes nespēj pateikt konkrētus notikumus?
– Jāsaprot, ka astroloģijā nav tā, ka planēta A ir gripa, planēta B – vīruss, planēta C – vēl kāda slimība. Ir desmit debesu spīdekļi, pēc kuru stāvokļa vadās astrologi, globālo notikumu prognozētāji pēc tiem iezīmē tēmas un problemātiskās jomas. Astrologs nevar pateikt, ka sabruks tūrisma, viesmīlības bizness, bet var pateikt, ka būs problēmas tēmās, kas saistās ar ārzemēm un finanšu sektoru.

Ar astroloģiskām metodēm nav iespējams pateikt, ka tajā valstī, tajā datumā notiks tas un tas. Piemēram, notiks Černobiļas kodolkatastrofa vai sāksies koronavīrusa pandēmija. Konkrētas lietas paredzēt nevar, var tikai runāt par tendencēm. Lai gan tagad atkal tiek citēts, ka gan Vanga, gan Nostrdamus šo vīrusu jau paredzējis, un kādi tik ne vēl brīnumi.

Zvaigznes rāda, ka 2020. gada novembrī sāksies Jupitera un Saturna cikls, ko mēdz dēvēt par “karaļu” vai “varas ciklu”, tas atkārtojas reizi 20 gados. Šai kombinācijai toni noteiks Ūdensvīra zodiaka zīme, kas allaž nāk ar pārmaiņām. Tās skar politiskās sistēmas, parādās jauni līderi, jaunas ekonomiskās tendences, notiek pārmaiņas ģeopolitiskajos procesos. Iepriekš, 2000. gadā, kad bija šī planētu kombinācija, Krievijā pie varas nāca Vladimirs Putins un par Sīrijas līderi kļuva Bašars al Asads. Venecuēlas prezidents Ugo Čavess tika ievēlēts uz otro termiņu, ASV prezidenta vēlēšanās uzvarēja Džordžs Bušs, bet Dienvidslāvijas prezidents Slobodans Miloševičs pameta savu posteni pēc protesta demonstrācijām Serbijā.

– Kāda ir prognoze Latvijai?
– Latvijas valsts horoskopā līdz 2020. gada maija beigām problemātiskās tēmas ir ārlietas, soci­ālās aprūpes un medicīnas joma. No maija beigām Latvijas astrokartē ir negatīvas finanšu kombinācijas saistībā ar ārzemju tēmu, kas varētu nozīmēt, ka globālās tendences ietekmēsLatvijas ekonomiku un finanšu sistēmu. Manā izpratnē ļoti cietīs nekustamā īpašuma tirgus, bet protams, ir ļoti daudz nezināmā, un to vērtēt varēs tikai ar laika atstarpi.

Planētas rāda, ka tuvāk vasarai pieaug spriedze, problemātiskākais periods būs no jūnija vidus līdz jūlija vidum, jo cilvēki sāks šo krīzi just finansiāli.

– Vai astrologi arī sev sastāda zvaigžņu kartes?
– Katru gadu paskatos plusus, mīnusus, iespējas, riskus. Arī brīžos, kad jāveic kādas svarīgas darbības – jāslēdz būtiski līgumi, jāpērk automašīnas, to tiešām daru tikai pēc astrokartēm. Laikam esmu vienīgais auto astrologs Latvijā, jo man to jautā arī bērni, vēl citi. Tas ir interesanti.

Tāpēc, jā, astrologi reizēm arī sev aicina talkā zvaigznes, bet pārāk bieži gan to darīt nevar.

– Gadās, ka zvaigznes rāda – viss būs labi, bet izrādās, nav, kā cerēts?
– Tā reizēm gadās, jo eksistē kādi no cilvēka neatkarīgi faktori, ko nav iespējams ietekmēt. Kā savulaik teicis kāds astrologs – muļķis ir spējīgs sabojāt pat vislabāko datumu. Viens ir tas, kādas konkrētajā dienā mums dotas iespējas, otrs – kā tās izmantojam, un tad vēl ir šie faktori, ko nav iespējams ietekmēt.

Ja astrologs, psihologs vai biznesa konsultants varētu iedot absolūti gatavu recepti, kas darbojas par visiem simts punktiem, visi būtu laimīgi un bagāti, pasaulē nebūtu ne karu, ne nelaimju, ne bīstamu vīrusu.

– Laikam jau visi gribētu zināt, cik ilgi šis vīruss valdīs.
– To nevar zināt, jo vīrusam nav horoskopa! Ir cilvēkam, kurš dzimis konkrētā laikā, firmai, kas reģistrēta konkrētā laikā, bet ap šo vīrusu ir pārāk daudz neskaidrību, par to nekādas prognozes izteikt nevar.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *