Raksti

Dzīves stils

Veselības diena Siguldā

Šonedēļ, 23.septembrī no plkst.10 līdz 16, Siguldas Sporta centrā un tam pieguļošajā teritorijā notiks Veselības diena, kuras laikā novadnieki bez maksas varēs apmeklēt ārstus un veselības aprūpes speciālistus, piedalīties sportiskās aktivitātēs un gūt noderīgu informāciju, aģentūrai LETA pavēstīja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Inese Pabērza.

Reģistrējoties iepriekš, novadnieki varēs bez maksas konsultēties pie vairākiem speciālistiem. Šajās dienās vēl var pieteikties pie kardiologa, imunologa, veikt osteoporozes skrīningu un elektrokardiogrammu.

Citas Siguldas novada Veselības dienas speciālistu konsultācijas būs pieejamas bez iepriekšējas reģistrēšanās. Uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, Veselības dienā bez maksas būs pieejamas fizioterapeita konsultācijas un stājas pārbaude, būs iespēja veikt cukura, holesterīna, hemoglobīna un skābekļa līmeņa noteikšanu, kā arī asinsspiediena un D vitamīna mērījumus. Tāpat varēs noteikt ķermeņa masas indeksu, veikt acu spiediena mērījumus un plaušu pārbaudi, kā arī miegainības un stresa testus. Darbosies Insulta profilakses kabinets, kā arī varēs veikt HIV, B un C hepatīta testus.

Veselības dienas laikā Siguldas Sporta centrā būs pieejamas arī izglītojošas lekcijas un darbības, kā arī sportiskas aktivitātes.

Plkst.11 uzstāsies diētas ārste Lolita Vija Neimane ar lekciju “1001 lieta par veselīgu uzturu”, plkst.11.30 par dabīgu dzemdību norisi un iespējamajām manipulācijām dzemdību laikā stāstīs vecmāte un ūdensdzemdību speciāliste Aija Mikova. Plkst.13 sarunā par apzinātību piedalīsies psihologs Ansis Jurģis Stabiņģis, bet plkst.14.30 būs iespēja apmeklēt holistiskās terapeites Marijas Mežeckas gongu terapiju. Pēcpusdienā plkst.17 notiks meditācijas nodarbība “Veselībai un Gaismai”.

Tāpat tiks organizēta nūjošanas apmācība un pārgājiens, kā arī ģimeņu orientēšanās sacensības un citas aktivitātes.

No plkst.10 līdz 14 būs iespēja nodot asinis pie Valsts asinsdonoru centra speciālistiem, bet plkst.11 pie Siguldas Sporta centra norisināsies sacensības “Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”.

Bet Siguldas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļa Veselības dienā aicinās uz bezmaksas grupu vingrošanu un vingrošanu baseinā.

Vecāku ērtībām Veselības dienas laikā bērnu centrs “Kā mājās” nodrošinās bezmaksas mazuļu pieskatīšanu Siguldas Sporta centrā.

Iniciatīvu organizēt Veselības dienu Siguldas novada pašvaldība aizsāka 2012.gadā, lai veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību novadniekiem. Pasākums tiek organizēts divas reizes gadā, un tā laikā novadniekiem bez maksas ir iespēja konsultēties ar ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kā arī iegūt informāciju par to, kā uzlabot un saglabāt veselību. Veselības dienas piedāvājums ik gadu tiek veidots, ņemot vērā iedzīvotāju viedokli un pieprasījumu pēc speciālistu konsultācijām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *