Raksti

Dzīves stils

Vasara – dāvana saldējumam

Tur ir kas garšīgs! Tā, piestājis pie līgatniešu saldējuma vitrīnas, atvasei stāsta tētis.
Foto: no albuma

Agrākie vakari jau iezīmē, ka vasara otrā pusē. Aizvadītā noteikti paliks atmiņā. Arī saldējuma ražotājiem un tirgotājiem.

“Vasara bija īsta dāvana,” saka SIA “Meža brūklene” valdes loceklis Ojārs Vēzis. Uzņēmums ražo zīmola “Līgatnes mājas saldējums” produkciju, ko pazīst visā Latvijā.

Katru nedēļas nogali līgatnieši piedalījušies pat vairākos lielos festivālos, pasākumos. Bija arī Dziesmusvētkos Mežaparkā, Dau­gavas stadionā, “Skonto” stadionā, katrs varēja veldzēties ar Līgatnē tapušo saldējumu. “Divos gados esam ieguvuši pieredzi, izstrādājot pareizu loģistiku, var daudz izdarīt. Esam kļuvuši spēcīgāki. Sākām strādāt vienā istabiņā, tagad aizņemam trīs,” stāsta Ojārs un atklāj, ja nepieciešams, vienā dienā var tirgot saldējumu septiņās dažādās vietās.

“Meža brūklene” saldējumu ne tikai ražo, arī paši tirgo. “Esam ģimenes uzņēmums. Kad nepieciešams, iesaistās visi, kam ir laiks – mammas, tēti, onkuļi un tantes, brāļi, māsas. Ģimenē visi ir ieinteresēti, tāpēc arī varam attīstīties, domāt aizvien ko jaunu,” vērtē Ojārs. Uzņēmuma valdes locekļi ir Ojārs un viņa sievas brālis Mareks Anuškāns.

Kūstošā kāruma cienītāji novērtējuši, ka “Līgatnes mājas saldējums” ir Latvijas produkts, ka izejvielas ir vietējās. “Tiek novērtēts arī tas, ka mēs saldējumā ierobežojam cukura daudzumu. Izvēloties īsto recepti, var iegūt saldējumu ar lielisku garšu. Pircējiem stāstu, ka piens, krējums no vietējām saimniecībām, ogas no apkaimes mežiem, bet piparmētras un baziliku audzējam savā dārziņā un siltumnīcā. Nevar taču salīdzināt, kā smaržo tikko plūkta piparmētra un tā, kas pastāvējusi. Protams, citroni, mango Latvijā neaug, tos ievedam. Kad to izstāstu, pircēji citādāk skatās uz to, kas vitrīnā,” pārdomās dalās Ojārs. Viņš atzīst, ka citu ražotus produktus tirgot nevarētu, jo viņam jāzina izstāstīt visi sīkumi.

Vērtējot šo vasaru, Ojārs atzinis, cik svarīgi ir visu pareizi saplānot. “Jāsaprot, cik jāsaražo, lai nepietrūkst un nepaliek pāri. Mūsu saldējumam derīguma termiņš ir tikai divi mēneši. Šovasar daudz izdarījām, arī iemācījāmies,” bilst Ojārs. Un svarīgākais, kas iegūts, ir pārliecība, ka spēj, ka problēmas var atrisināt, ja to dara.

Uzņēmēji arī pārliecinājušies, cik liela nozīme ir atpazīstamībai. “Jo vairāk kaut kur piedalāmies, jo vairāk mūs aicina. Veidojas tik vajadzīgie kontakti. Jau nākamajai vasarai vairāki pasākumi zināmi,” stāsta līgatnietis.

Šīs nedēļas nogalē “Līgatnes mājas saldējuma” vitrīnā izraudzīties kādu auksto gardumu varēs gan Rīgas svētkos Lucavsalā, gan Šlokenbergas muižā, kur notiks “Stirnu buks”. Tad brauks uz festivālu Jelgavā, bet mācību gada pirmajā dienā priecēs skolēnus jaunajā skolā Augšlīgatnē. Arī ziemā būs izbraukumi. Līgatnieši saldējumu tirgos Ķīpsalas izstāžu hallē izstāžu laikā.

“Mums ir plašs pastāvīgo klientu loks. Viņi arī ziemā vēlēsies saldējumu. Protams, ziema mums, saldējuma ražotājiem un tirgotājiem, būs klusāka, bet par tādu vasaru kā šī varam tikai sapņot un cerēt, ka kāda līdzīga būs arī nākotnē,” pārdomās dalās Ojārs Vēzis.

SIA “Meža brūklene” tika izveidots 2016.gada maijā. “Kad sākām uzņēmējdarbību, šķita, ka būs vienkāršāk. Entuziasma netrūkst, gandarījuma, kad kas izdodas, arī ne. Kad atrisini kādu problēmu, saproti, ka vari, un šī apziņa ir dzinulis darīt vairāk, jo tu taču spēj,” pieredzē dalās uzņēmējs Ojārs Vēzis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *