Raksti

Dzīves stils

Valkā viesosies “Kinobusiņš”

Rīt plkst. 17.00 Valsts un pašvaldību iestāžu nama zālē Beverīnas ielā 3 viesosies ceļojošā apvienība Kinobusiņš, kas iepriecinās mazos un lielos skatītājus ar sirsnīgām un jaukām Latvijas animācijas filmām 1 stundas garumā! Latvijā, pateicoties atbalstītāju gādībai – ģenerālsponsoram Hipotēku banka un draugiem – telefonoperātoram Amigo un Amerikāņu Auto klubam, tiek realizēts unikāls projekts – Kinobusiņš Latvijas Bērniem. Kinobusiņš ir ceļojoša apvienība, kas dodas cauri visai Latvijai, lai iepriecinātu mazos un lielos skatītājus ar sirsnīgām un jaukām Latvijas animācijas filmām 144 Latvijas pilsētās un pagastos.

Projekta atbalstītāji ir parūpējušies arī par lieliskām ieejas “biļetītēm” – konfektēm, atstarotājiem, baloniem un citām, bērnus iepriecinošām lietiņām. Kinobusiņa mērķis ir dot iespēju bērniem piedzīvot savā pilsētā, savā pagastā īstu kino brīnumu, kā arī popularizēt Latvijas animācijas filmas kā vērtīgu, estētisku izklaidi un mudināt vietējās pašvaldības un skolas uzņemties iniciatīvu bērnu un ģimeņu kinoseansu organizēšanā.

Seansa programmā iekļautas animācijas studijas Dauka un Nila Skapāna veidotās multfilmas. Kopējais programmas garums -1 stunda. Ieeja seansā būs par simbolisku ziedojumu – 1 santīmu.

Visu gadu kopā liktie ziedojumi veidos jau ievērojamu summu, ko saņems Latvijas SOS bērnu ciemati. Tādā veidā arī mazie skatītāji iemācīsies palīdzēt tiem, kam tas ir vajadzīgs.

Lai šis projekts dāvātu vēl vairāk prieka, Amigo rīko zīmējumu konkursu bērniem “Mans multeņu varonis”. Bērni ir aicināti izdomāt un uzzīmēt savu multeņu varoni, pievienot tam klāt aprakstu un nodot zīmējumu Amigo stendā, kad “Kinobusiņš” viesosies viņu pilsētā vai sūtīt pa pastu uz Amigo biroju. Katru mēnesi trīs interesantāko darbu autori saņems balvas no Amigo, taču “Kinobusiņa” gada projektam noslēdzoties paši interesantākie bērnu radītie multeņu varoņi tiks iedzīvināti īpašā animācijas filmiņā, kuras veidošana tiks uzticēta animatorei Ilzei Ruskai. Informāciju par tuvākajiem seansiem var iegūt Kinobusiņa mājas lapā www.kinobusins.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *