Raksti

Dzīves stils

Vai mūs interesē kultūras pasākumi

Latvijā 67% iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir apmeklējuši vai piedalījušies kultūras pasākumos, vēsta jaunākā “Balltic International Bank Latvijas barometra” pētījuma dati. Kultūras pasākumu apmeklētāji visbiežāk izvēlējušies teātra izrādes (33%), kā arī dažādus ar kultūru saistītus masu pasākumus (28%). Samērā bieži aptaujātie norādījuši, ka ir gājuši uz populārās mūzikas, rokmūzikas koncertiem (25%), kā arī muzejiem (23%).

Pētījumā aptaujātie aicināti arī norādīt, kādi ir viņu brīvā laika pavadīšanas paradumi. 73% atzinuši, ka visbiežāk skatās televizoru, bet 49% dodas atpūsties dabā. 35% norādījuši, ka brīvajā laikā izvēlas iet ciemos, internetā spēlēt datorspēles 30%, strādāt dārzā 29% vai pavadīt laiku ar bērniem 28%. 32 % aptaujāto norādījuši, ka lasa grāmatas. Ikdienā to dara 48% aptaujāto vīriešu un 70% sieviešu.

Apmeklēt kultūras pasākumus visbiežāk traucē laika trūkums (43%), naudas trūkumu minējuši 40%. 12% atbildējuši, ka kultūras pasākumus apmeklē pietiekami daudz, bet 7% atzinuši, ka viņus tie neinteresē. Aicināti minēt jomas, kuras jāatbalsta no valsts budžeta,
pētījuma dalībnieki nosaukuši nacionālas nozīmes tradicionālos kultūras pasākumus (66%) un bērnu interešu izglītību kultūras jomā (56%). Vienlaikus 37% aptaujāto pauduši uzskatu, ka finansējumu no valsts budžeta vajadzētu piešķirt kultūras pasākumu, svētku
un festivālu rīkošanai Latvijā, 21% aptaujāto atzīmējis, ka no valsts budžeta vajadzētu finansēt līdzdalību kultūras pasākumos ārpus Latvijas, bet 4%, ka neviena no kultūras jomām nebūtu jāatbalsta no valsts budžeta.
Pēc LETA sagatavojusi
Arita Lejiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *