Raksti

Dzīves stils

Uguns un nakts satiekas Vienkoču parkā

Aizvadīta ikgadējā Uguns nakts Vienkoču parkā Līgatnē. Tā noteikti paliks atmiņā. “Daudziem arī ar dubļiem,” bilst Vienkoču parka saimnieks Rihards Vidzickis. Viņš arī atzīst, ka tā bija dažādu sakritību virkne. “Sestdiena bija jauka un saulaina. Kad pēcpusdienā ieradās nakts dalībnieki, pusstundu bez apstājas gāza lietus. Bija skaidrs, ka pļavā, kas bija iekārtota mašīnām, tās iebraukt nedrīkst. Apkārt viss zāliens bija slapjš. Varēja staigāt vienīgi pa grantētajiem celiņiem,” stāsta Rihards. Apmeklētāji tika brīdināti, lai ģērbjas atbilstoši laika apstākļiem, arī par to, ka apkārt viss ir slapjš. Taču ne jau visi to ņēma vērā, daži ieradās pilnīgi nepiemērotos apavos un apģērbā, lai varētu iet pastaigā pa mežu.

Vienkoču saimnieks lēš, ka Uguns nakti apmeklējuši vairāk nekā pieci tūkstoši apmeklētāju. Automašīnu rindas Līgatnes ceļa mala abās pusēs bija jau no Vidzemes šosejas pagrieziena un krietnu gabalu aiz Vienkoču ceļa.

“Automašīnu novietošana – tā ir problēma, kuru apzināmies. Pašvaldība atļāva pļavā ierīkot stāvlaukumu, bet tā pēc lietus pludoja,” saka Rihards Vidzickis.

Kaut arī dažs slapjajā mežā un apkārtnē nejutās ērti, par kārtējo Uguns nakti Vienkoču parkā var teikt, ka tā bija izdevusies. Vienkoču parks uz šādu pasākumu aicināja desmito reizi, kaut gan vēl četrus gadus agrāk Rihards kopā ar draugiem iesāka šo tradīciju.

“Tumšais oktobris, cilvēkiem gribas gaismu. Tāpēc arī viņi brauc uz Uguns nakti. Šoreiz tajā satikās visas četras stihijas – uguns, zeme, gaiss un ūdens,” pārdomās dalās Vienkoču parka saimnieks un uzsver, ka Uguns nakti rīkojusi komanda, liels atbalsts bijis RTU studenti, kuriem Rihards ir pasniedzējs, un, protams, draugi un radi.

“Ir patīkami dzirdēt, ka daudziem pie mums paticis. Katrs gads ir jauns pārbaudījums un jaunas atziņas,” atklāj līgatnietis, piebilstot, ka biļešu nauda tiks ieguldīta Kokamatniecības muzeja paplašināšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *