Raksti

Dzīves stils

Teātra spēles prieks

Svētki un jautrība. Cēsu teātris gada jubileju atzīmēja 70. un 80. gadu noskaņās.
Foto: Marta Martinsone- Kaša

Atjaunotais Cēsu teātris atzīmējis gada jubileju – ar atskatu uz paveikto, dejām, priekšnesumiem un balvām dažādās nominācijās.

Pēc ilgāka pārtraukuma pagājušajā gadā pie skatītājiem atgriezās Cēsu teātris. Režisores Edītes Siļķēnas vadībā iestudēja Ādolfa Alunāna komisko opereti “Mu­cenieks un Muceniece”, tā jau izrādīta divpadsmit reižu. Iegūstot augstu novērtējumu amatierte- ātru iestudējumu skatē, Cēsu teātris saņēma iespēju izrādi spēlēt arī Dziesmu un deju svētkos.

E.Siļķēna atzīst, ka aizvadītais gads bijis piepildīts: “Pirmajā gadā piedzīvojām daudz, esam daudz strādājuši. Gan cilvēcisko attiecību ziņā, gan izaugsmes ziņā šis gads bijis bagāts. Esam radījuši prieku sev un citiem.”

Režisore norāda, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem bijis strādāt ar skaitliski lielu kolektīvu. Teātrī ir teju četrdesmit aktieru, bet par uzvedumu muzikālo noformēju rūpējas Juris Krūze. Teātra spēlētāji uz mēģinājumiem ierodas gan no tālākām, gan tuvākām vietām. Attālums nav šķērslis, ja gribas spēlēt teātri.

Cēsu amatierteātra dalībniece Dzintra Medne pati ir režisore Smiltenes novada Grundzāles pagasta teātra spēlētājiem, taču atzīst, ka labprāt iejūtas aktiera ādā un iknedēļas mēģinājumi Cēsīs esot baudījums sirdij un dvēselei. “Teātrim manā dzīvē svarīga vieta ir jau kopš pamatskolas laikiem. Un tā jau saka – kurš ar skatuvi saslimis, no tās izārstēties nevar. Man patīk kāpt uz skatuves un patīk, kā režisore ar mums strādā. Aizvadītais gads mums visiem bija ļoti radošs un kvalitatīvs. Katrs kolektīva dalībnieks cenšas sevi parādīt, darbu dara ar atdevi. Ja ir kopīgs mērķis, tad uz to arī ejam. Ar tādu gribasspēku teātris tiks tālu. Režisorei ir ļoti sarežģīts uzdevums – strādāt ar tik daudz cilvēkiem vienlaikus. Bet man ir prieks, ka esam tik kupls pulks – katrs esam svarīgs, būtiski to neaizmirst.”

Nesen teātra kolektīvam pievienojās cēsniece, 2. pamatskolas skolniece Bella Pundure. “Ie­saistīties piedāvāja teātra režisore. Jau pirmajā mēģinājumā sapratu, ka esmu nokļuvusi starp lieliskiem cilvēkiem. Tik atvērti, radoši un jauki ir tie, kas darbojas teātrī. Apmeklēju arī gada balli, par kuru sajūsmā esmu joprojām – tematiski pasākumi mani saistījuši vienmēr,” pārdomās dalās Bella.

Cēsu amatierteātra gada balle tika svinēta Vaives tautas namā. Tās tēma bija pagājušā gadsimta 70. un 80. gadi. Pasākuma gaitā tika pasniegtas arī balvas dažādās nominācijās.

Arī šis Cēsu teātra dzīvē solās būt aktīvs gads. Kolektīvs strādā pie Mihaila Sebastjana lugas “Nezināmā zvaigzne”, lai ar pirm­izrādi februāra vidū koncert­zālē “Cēsis” iepriecinātu gan cēsniekus, gan pilsētas viesus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *