Raksti

Dzīves stils

Rūpējas par to, lai ir skaisti

Padarītais priecē acis. Ivars Reiniks rūpējas, lai Līvu ciems būtu skaists un sakopts.
Foto: Madara Ozoliņa

Ivars Reiniks ir atbildīgs, lai Līvu ciems būtu sakopts un skaists gan zaļā vasarā un krāsainā rudenī, gan pavasara atkusnī
un ziemas baltumā. Sētnieka pienākumus Ivars veic jau septiņus gadus.

Darbs nav viegls, ir atbildīgs, bet Ivars atzīst – tas sagādā prieku. “Protams, viegli nav. Ziemā nereti jāceļas piecos no rīta, lai līdz astoņiem sniegs daudzviet būtu notīrīts. Vasarā pļauju zāli. Teritorija ir ļoti liela, visam jāizskatās sakoptam,” stāsta Ivars, kurš arī atzīst, ka iespēja dzīvot un strādāt Līvos esot īsta laime. “Pirmkārt, man darbs ir tepat pie mājas, nekur nav jābrauc. Tas ir gan laika, gan finansiālais ietaupījums. Otrkārt, šeit dzīvo jauki un draudzīgi ļaudis. Ja kādam nepieciešama palīdzība, mēs viens otram arī palīdzam. Esam saliedēti, viens par otru rūpējamies,” novērtē Ivars. Viņš ir pārliecināts – darbs jādara, lai vai cik smags tas būtu. Lai arī darba ikdienā esot ļoti daudz, Ivars atzīst – ja būtu iespēja vairs nestrādāt, viņš to neizmantotu, savu ikdienu bez darba nevēlas iedomāties.

Lai arī darbs aizņem lielāko daļu laika Ivara ikdienā, novārtā nepaliek arī ģimenes dzīve. Ivars ar sievu laulībā dzīvo jau 35 gadus, viņi ir izaudzinājuši trīs bērnus, par visiem jūtas lepni. Bērni ieguvuši izglītību, arī nebaidās no darba. “Ģimene ir svēta lieta. Uzskatu, ka vissvarīgākais, kas vien var būt, ir saticība, kurai jāvalda katrā ģimenē. Ir jāciena cilvēks, ar kuru dzīvo kopā. Tas attiecas arī uz mājās veicamajiem pienākumiem. Es nešķiroju, vai darāmais ir sieviešu vai vīriešu darbs. Ja redzu, ka otrs cilvēks ir noguris vai nevar ko izdarīt, bet es varu, kāpēc gan man darāmo nepaveikt? Mēs esam saliedēta ģimene, cenšamies pēc iespējas biežāk sanākt kopā – gan Mātes dienā, gan citos svētkos un arī ikdienā,” priecīgs ir Ivars.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *