Raksti

Dzīves stils

Priekuļu seniori uztur sportisku garu

Ķeseļbols. No kreisās: Vanda, Leons, Rudīte, Velta, Marija, Broņislava, Dzintra, Stefānija un Sarmīte.
Foto: Publicittes

Senioru sporta spēles Priekuļos kļuvušas par jauku tradīciju, kas pulcē pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus no visa novada.

“Senioru sporta spēles vienmēr aizrit lustīgā noskaņojumā. Prieks, ka maliņā stāvētāju nav,” stāsta Priekuļu novada paš­valdības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Fogele un atzīst, ka pasākums ik gadu ir labi apmeklēts, bet šogad seniori bijuši vēl aktīvāki.

Seniori droši iesaistījās sagatavotajās spēlēs un uzdevumos. Bija saliedētība un vienots sportiskais gars. Noteikti izcēlās kolorbols, spēle, kurā sacenšas divas komandas. Katrai 20 bumbiņas. Noteiktā laikā bumbiņas jāiemet pretinieku laukuma daļā. Uzvarēja komanda, kurai palika mazāk bumbiņu. Šī atrakcija raisīja lielu azartu. Otra atrakcija, kas senioriem ļoti patika, bija šau­šana ar kaķeni. Daudzi atcerējās bērnību, interesanti, ka labākus rezultātus šajā disciplīnā uzrādīja sievietes.
Sporta spēļu dienā laiks bija drēgns un lietains, taču tas netraucēja, viss notika. Turklāt visi atzina, ka lietu vajag. Kaut kādā ziņā lietus pat vienoja dalībniekus, jo pēc sporta spēļu aktīvās daļas sākās atpūta ar sadziedāšanos teltī. Tur akordeona pavadībā visi vienojās kopīgās dziesmās un atmiņās.

Rudīte no Priekuļiem veltīja pateicības vārdus pasākuma organizatoriem, sakot, ka viņai viss ļoti paticis, īpaši rallija auto un dziesmas akordeona pavadībā. Arī Irīna un Marga no Liepas pagasta devās mājup pozitīvā noskaņojumā. Irīna atzīst, ka šīs ir bijušas vienas no interesantākajām seni­oru sporta spēlēm, kādas apmeklētas.

Dalībnieki tika arī cienāti ar siltu zupu un piedalījās loterijā. “Priekuļu novads var lepoties ar aktīviem senioriem. Viņi nav jā­skubina, paši nāk un izrāda interesi. Bez šaubām, ir arī daļa, kurus šādi pasākumi nesaista, taču katram savs noskaņojums un atbilstošas nodarbes,” tā pašvaldības pārstāve.

Priekuļu novada VII Senioru sporta spēles norisinājās Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi”. Spēļu pirmsākumi meklējami pirms septiņiem gadiem, kad Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros novadā notika nodarbības vairākām senioru un pirms­pensijas vecuma grupām. “Noslēdzoties pirmajai sezonai, radās ideja, ka nepieciešams kopīgs sezonas noslēguma pasākums. Tādējādi dzima ideja par senioru sporta spēļu izveidi,” skaidro sabiedrisko attiecību speciāliste I.Fogele.

Pasākuma organizēšanā iesaistījās arī Priekuļu novada Sociālais dienests, senioriem piedāvājot transporta pakalpojumu. Lai nokļūtu pasākumā, šo pakalpojumu bija izmantojuši diezgan daudzi pensionāri no visiem novada pagastiem, kas norāda, ka automašīnas vai autovadītāja apliecības trūkums nav šķērslis, lai uzturētu možu sportisko garu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *