Raksti

Dzīves stils

Piepildīt sapni

Vienmēr smaidīga un koncentrējusies. Līga Rīdere veiksmīgi pārvarējusi visas atlases kārtas, katrā koncertā pārsteidzot ar izaugsmi.
Foto: publicitātes

Par Līgu Rīderi, diplomētu veterinārārsti, divu mazu bērniņu mammu un enerģisku sievieti, kuras sapnis ir dziedāšana, uzzinājām tikai televīzijas muzikālajā šovā “X Faktors”. Saruna notika brīvbrīdī starp mēģinājumiem un ierakstiem Ziemassvētku koncertam. Lai gan Līga prasīja, kad būs gatava publikācija, nedaudz māņticīgu motīvu dēļ tā tika atlikta līdz fināla koncertam.

Meitene no Aizkraukles, “Dziedošā vetārste”, “Rīga Lī­de­re”, kā jauno “X Faktors” zvaigzni nodēvēja mentors Intars Bu­suslis, nav gluži bez iepriekšējas muzikālās pieredzes. Koris pamatskolā, solodziedāšana 10. klasē, līdz vidusskolas beigšanai dalība dažādos konkursos un vēlāk reizi gadā Ziemassvētkos dziedāšana kristīgi domājošu jauniešu pulciņā. Ceļš līdz finālam un godpilnajai otrajai vietai bijis grūts – daudzi mēģinājumi, asaras, sevis pārvarēšana un bezgalīga ticība sapnim. Līga stāsta: “Kopš bērnības sapņoju, ka būšu dziedātāja, bet, dzīvojot laukos, ar mūziku nesaistītā vidē, es kautrējos no sava sapņa, neticēju un necerēju, ka tas kādu dienu var īstenoties. Man atlasē jautāja, vai varu uzvarēt… Es tobrīd nedomāju, ka varu uzvarēt!”

Tie, kas sekoja šova norisēm, bija pārsteigti, ka līdztekus jauniešiem, skolēniem un studentiem startē arī ļoti aizņemta māmiņa: “Sākumā slēpu, ka piedalos atlasēs, jo baidījos no neveiksmes un pārmetumiem,” stāsta Līga. “Es­mu taču mamma, man jārūpējas par ģimeni, nevis akli jāskrien pakaļ sapņiem. Neizkritu pirmajā tiešraidē, lai gan ne viss izdevās par simts procentiem. Saņēmu daudz iedrošinošu, spēcinošu vārdu. Uz šova beigām enerģijas rezerves sāka izsīkt, bet nenožēloju – tik daudz ir ieguldīts, ka padoties būtu necieņa pret sevi, ģimeni, atbalstītājiem un Dievu, kurš neuzliek vairāk, kā spēju panest. Vēl nespēju noticēt, ka izgāju cauri septiņām nedēļām bez atrašanās uz izbalsošanas sliekšņa.

Es jūtu savas saknes Aizkrauklē, jo tur uzaugu, arī Cēsis ir daļa no manas dzīves, jūtos te piederīga. Pateicoties “X Faktoram”, atbalstu esmu izjutusi vēl spēcīgāk, jo katra līdzjutēju kopa ir kā ģimene.”

Dalību muzikālā šova “X Faktors” pirmajā sezonā sāka vairāk nekā tūkstotis – precīzi 1089 muzikālo spēju pārbaudītāji. Lai arī Līga Rīdere finiša taisnē palika otrā aiz vidzemnieka, televīzijas operatora un skatītāju mīluļa Artūra Gruzniņa, viņa ir ieguvēja. Izbaudīts lielās skatuves drudzis, iegūta vērtīga pieredze un padomi no mentora Intara Busuļa. Līga par sajūtām koncertos stāsta: “Tik tiešām, dziedāt vienai un uz lielas skatuves nav viegli. Pirms uznāciena man patīk pabūt mierā un ar sevi. Tas vislabāk izdodas, laikus ierodoties aizskatuvē un ieliekot ausīs monitoraustiņas. Tad neko lieku vairs nevar dzirdēt, tikai sevi. Dzirdu, ko dungoju, savu elpu, mieru.

Visgrūtāk ir skatīties kamerā – sajūta tāda, it kā esi kails, nav kur paslēpties, nav neviena blakus, ar ko dalīt lielo uzmanību. Mirklī, kad aizmirstu bailes no kritikas, neizdošanās, palieku tikai es ar savu sakāmo dziesmas formā. Manuprāt, mani vairs nemoka bailes, bet satraukums, vai dziesma sasniegs klausītājus. Esmu veiksmīgi nodziedājusi arī tādas dziesmas, kuras iepriekš nekad neuzdrošinātos publiski dziedāt.

Kopš piedalos šovā, bērni mani dzird dziedam katru dienu, mainās tikai repertuārs. Mīļākās dziesmas ir tās, kuras īpaši spēcīgi uzrunā un aizskar dvēseli: tautasdziesma “Auga, auga rūžeņa”, grupas “Zodiaks” –“Taisnība”, Selīnas Dionas “Loved me back to life”.”

Līgai ir nākamais sapnis – ierakstīt dziesmas, kas skanēja koncertos, pilnveidot vokālās prasmes un turpināt solodziedātājas ceļu. Viņa ir pateicīga stiprajai atbalsta komandai, kurā ir svarīgākie cilvēki: “Vēlos pateikties vīram par spēju pieņemt manas vēlmes, arī labākajai draudzenei, kura palīdzēja it visā, sākot no bērnu auklēšanas, emocionālā atbalsta un beidzot ar visām ērtībām viņas mājās. Pateicos vīra vecākiem par palīdzību, kā arī visiem tiem, kuri spēcina ar uzslavām un atbalsta manu virzību uz sapni! Patei­coties jums, mani atbalstītāji, es varēju izaugt no kautrīgas dziedāt gribētājas par dziedātāju. Vēl priekšā liels darbs, bet es redzu un jūtu lielas izmaiņas savās spējās. Labas lietas notiek ar tiem, kas tic, labākas – ar tiem, kas ir pacietīgi, bet vislabākās – ar tiem, kas nepadodas!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *