Raksti

Dzīves stils

Pavasarī – krāsas un koši akcenti

Pavasarīgās noskaņās laikraksta “Druva” organizētajās pārvērtībās piedalījās cēsniece Žanna Reine (48 gadi).

Žanna šobrīd nekur nestrādā, līdz ar to par pucēšanos ikdienā domāt bieži nesanāk. Taču labi izskatīties patīk jebkurai sievietei, un arī Žanna norāda, ka sevi ik pa laikam palutina ar kādu jaunu apģērbu vai aksesuāru.

Vispirms ar Žannu kopā devāmies uz Cēsu tirdzniecības centru “Solo”, kur mājvietu radis skaistumkopšanas salons “ReLukss”. Friziere Gunita Rozīte, sastopot mūsu pārvērtību dalībnieci, uzreiz sacīja, ka matu krāsu krasi nemainīs, mati tiks nedaudz apgriezti un veidota gaisīga frizūra, kas piedienas pavasarim.

Žanna pirms ļaušanās frizierei atzina, ka vienīgais, ko parasti pie friziera dara, – apgriež matu galus, bet tos veido un krāso pati mājas apstākļos. “Ikdienā daudz laika nepavadu pie spoguļa, taču domāju, kā izskatos. Arī apģērbu komplektēju un vienmēr paturu prātā to, kas pie kā piestāvēs. Kleitu manā garderobē nav daudz, labprāt valkāju bikses. Man patīk ērts apģērbs,” norāda Žanna.

Friziere G.Rozīte norāda, ka pavasarī dāmas ar gariem matiem var atļauties ieveidot matus un piedomāt, ka tie vairs nav jāslēpj zem cepures. Arī Žannai tika veidota gaisīga frizūra ar lielām lokām, kas viņai ļoti patika.

Manikīra speciāliste Sabīne Lasmane Žannai veica manikīru un lakoja nagus koši oranžā tonī, kas radīja pavasara sajūtas.

“Šobrīd modē ir pavasarīgi un koši toņi. Tagad vairs nekrāso katru nagu citā krāsā, bet pieturas pie viena toņa,” dažos teikumos par aktuālo saka manikīra speciāliste.

Arī stiliste Ieva Moroza norāda, ka pavasaris ir īpašs laiks, kad katrai sievietei rodas vēlēšanās izskatīties skaistākai, sievišķīgākai un priecīgākai.

“Šodien dosimies uz tirdzniecības centru “Valleta” Valmierā, kur pievērsīsimies pavasara tematikai. Skatīsim, ko Žannai piedāvāt, lai viņa kļūtu vēl sievišķīgāka,” sacīja tērpu modelētāja un stiliste.

I.Moroza pirmajā komplektā izvēlējās melnus svārkus, garumā pāri celim, un uzsvēra, ka patlaban modē, ja svārki nedaudz nosedz garo zābaku stulmu.

“Zābakam jāpaslēpjas zem svārkiem – tā ir pašreizējā tendence. Kopumā šis komplekts ir visai klasisks, un arī krāsu ziņās tas ir klasiski melnbalts. Tiesa gan, dzīvīgāku koptēlu padara augšdaļa, kurā ģeometriskās līnijas dod akcentu un arī slaidina tēlu. Aktuāla kažokādas vestīte. Pavasaris ir vēss, un kaut kas silts noteikti iederas. Tērps ir elegants, bet nepārspīlēts. Klāt labi piederas lielas somas vai citi akcenti,” saka I. Moroza. Viņa norāda, ka pagājis arī tas laiks, kad viss apģērbā bija jāsaskaņo. “Jo prasmīgāk no vienas krāsu gammas spējam sakombinēt toņus, jo lielāku meistarību parādām. Apaviem, svārkiem vai vēl kam nav jābūt vienā krāsā. Droši var spēlēties ar toņiem,” bilst stiliste.

Piedāvātais tērps patika arī Žannai, kura norādīja, ka viss ir jauki, tikai viņu mulsinot vestes augstā kakla daļa. “Bet citādi man ļoti patīk. Svārki ir ļoti skaisti un man piestāv. Arī matu krāsa ir pieskaņota,” saka Žanna.

Otrais komplekts – pavasarim piemērots un ērts. “Mūsu lielākais akcents ir koši dzeltenais pavasara mētelītis, kas nevar palikt nepamanīts. Bikses kombinējām tumšākā krāsā – tumši zils ar melnu rakstu, kas gan ir ļoti neuzkrītošs. Arī apavi ir pieskaņoti tumši zilā krāsā, kas vizuāli pagarina Žannas augumu. Te nu var teikt, ka pie Žannas košajiem nagiem pieskaņota arī pavasarīgā šallīte, kopā viss izskatās pārdomāts un jauks,” saka stiliste I. Moroza.

Viņa arī bilst, ka pavasaris ir plāno šaļļu un lakatu laiks, jo laukā vēl nav pārāk silts. Tad nu šalles arī var būt lielisks akcents vai papildinājums apģērbā. Tāpat I. Moroza skaidro, ka pavasaris nāk ar krāsām, no kurām nevajag baidīties.

“Sieviete nekad nevar būt par spilgtu, jo sievietei jābūt pamanāmai. Turklāt tieši pavasarī vajag ļauties īpašajām emocijām un palutināt sevi. Un nevajag jau uzreiz nomainīt visu garderobi. Pietiek ar kādu akcentu. Ja gribas sevi īpaši palutināt, var iegādāties lielāku pirkumu, piemēram, pavasara mēteli, kas tiks vilkts mugurā katru dienu. Varbūt tas arī tāds psiholoģisks mirklis. Jauno mēteli gribēsies valkāt, būs pacilātāks garastāvoklis, ejot sabiedrībā. Un tā vajag,” domās dalās stiliste.

Otrs piedāvātais tērps Žannai likās nedaudz svešāds. “Laikam visgrūtāk man ir pieņemt mēteli. Man tas ir nedaudz par košu un varbūt pat par garu. Bet redzu, ka tas ir ļoti sievišķīgs un izceļ vidukli,” saka pārvērtību dalībniece.

Trešais I. Morozas piedāvātais komplekts Žannai patika visvairāk. Viņa bilda, ka tajā jūtas īpaša.

Stiliste norādīja, ka šis tērps visnotaļ simbolizē pavasari – sievišķīgs, ar gaišu mētelīti, košu un dzīvespriecīgu kleitu. Savukārt zābaki ir katras sievietes sapnis.

“Šo kleitu pat var valkāt kā tuniku kopā ar šaurām biksēm. Taču tā var tikt vilkta arī kā pavasarīga kleitiņa. Domāju, ir izveidots lielisks tēls un Žannai šis komplekts ļoti piestāv. Kombinējot attiecīgus apavus, šis tērps var kļūt arī par visai svinīgu,” saka stiliste.

Savukārt Žanna bija tik sajūsmināta, ka atzina: “Ar šo tērpu es braucu uz Ņujorku!” Viņa bilst, ka jau sajūt pavasari un to cenšas arī atspoguļot savā tēlā.

“No košām krāsām es nebaidos. Arī tādas ir manā garderobē. Galvenais ir apjaust, kas patīk. Un man šķiet, ka es protu kombinēt un salikt kopā labas lietas. Tas varbūt tādēļ, ka esmu šuvēja. Savulaik daudz šuvu, un tas varbūt arī devis izpratni, kā gaumīgi ģērbties,” saka Žanna.

Žanna saviem gadiem izskatās ļoti labi. “Nevar noliegt, ka sievietes ģērbšanās stils rada priekšstatu par viņas vecumu. Jaunavīgi akcenti apģērbā liek izskatīties jaunākai. Tiesa gan, nedrīkst pāršaut pār strīpu un cienījamā vecumā ģērbties kā jaunībā. Taču par to padomāt der. Nevajag sevi padarīt par vecāku, nekā esi,” vēl stiliste un tērpu modelētāja I. Moroza. Liene Lote Grizāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *