Raksti

Dzīves stils

Paša dārzā audzētais – garšīgs un veselīgs

Savam priekam. Zenta Kreša - Krešova labprāt rūpējas par piemājas dārziņu. Viņai līdzās skaistā suņu meitene Reda.
Foto: Madara Ozoliņa

Zenta Kreša – Krešova Līvos dzīvo jau sen. Agrāk Zenta strādājusi patērētāju biedrībā, bijusi neliela veikaliņa vadītāja.

Veikaliņā pienākumu bijis daudz – Zenta pati gan gādājusi par siltumu, pati uzkopusi, gan apkalpojusi klientus. Līdztekus bijis jāgādā par ģimenes labklājību. Taču nu Zentas kundze bauda pensijas gadus, mieru un klusumu skaistajā Līvu ciematā un labprāt rūpējas , lai labumi, kas atrodami piemājas dārziņā, priecētu kā vēderu, tā acis. Ja vien laikapstākļi ļauj, Zenta labprāt darbojas dārzā: “Mums ir pavisam neliela siltumnīca. Audzējam gurķus, tomātus, lapu salātus, lociņus – visu tik daudz, lai pietiktu pašiem. Tā teikt, pirmās nepieciešamības lietas, kas atrodamas dārzā.”

Zenta ir pārliecināta, ka pašu audzētajam ir pavisam cita garša un vērtība, tomēr kundze novērojusi, ka jaunā paaudze ne vienmēr izvēlas šo ceļu un pārtiku iegādājas veikalos. “Taču jaunos cilvēkus var arī saprast. Viņiem ir gana daudz stresa un pienākumu darbā, dienas ir garas, vakarā, pārrodoties mājās, nav nekādas vēlmes ķerties klāt dārza darbiem. Protams, žēl, ka tā, jo tādējādi tiek palaista garām iespēja ēst veselīgu, garšīgu, pašu audzētu pārtiku, par kuras sastāvu nav jāuztraucas,” nosaka Zenta. Viņa priecājas par katru dienu, kuru var pavadīt, dzīvojot skaistā vietā, priecājas par spēku, kas dots, lai spētu darboties dārzā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *