Raksti

Dzīves stils

Mūzikas balvai izvirzītie par sniegumu Cēsīs

Paziņoti pretendenti Lielajai mūzikas balvai par radošiem sasniegumiem 2017. gadā. Tajā skaitā ir mākslas dzīves īpaši notikumi, kuru norises vieta bijusi tieši Cēsīs. Uz balvām pretendē mūziķi, kuri savu sniegumu apliecinājuši arī uz Vidzemes koncertzāles lielās skatuves.

Kategorijā “Gada jaundarbs” nosaukts Krista Auznieka “Uguns un roze” pirmatskaņojums Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 25 augustā “Sinfonietta Rīga” un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā.
Kategorijā “Gada uzvedums” izvirzīti trīs rīkotāji, un viens no tiem ir Cēsu Mākslas festivāla komanda, kura Pils parka estrādē kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, režisoru Viesturu Kairišu izrādīja O. Go­lihova operas “Ainadamar” iestudējumu.

Balvai “Gada uzvedums” izvirzīts arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kurš vasaras nogalē Cēsīs rīkoja festivālu “LNSO vasarnīca” un koncertzālē uzveda Jāņa Šipkēvica un Marta Pujāta dziesmu izrādi “Zenīts”, režisors Viesturs Meikšāns.

Uz balvu “Gada mūziķis” pretendē ērģelniece Iveta Apkalna un ģitārists Matīss Čudars, kuru virtuozo spēli mūzikas cienītājiem ir bijusi iespēja izjust, esot koncertzāles “Cēsis” skatītāju rindās.
Lielo mūzikas balvu pasniegšana notiks Latvijas Nacionālajā operā 6. martā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *