Raksti

Dzīves stils

Meiteņu brīvdienas Itālijā

Baudot brīvdienas. Aelita Šķestere priecājas par iespēju apskatīt Vatikānu.
Foto: no albuma

Kristiāna Jēkabsone kopā ar mammu Aelitu devās septiņu dienu ilgā braucienā uz Romu un Venēciju.

Tā kā ikdienu Kristiāna pavada kopā ar draugu, bet mamma ar vīru, ideja par meiteņu brīvdienām tikusi ātri vien realizēta. “Mums neizdodas pavadīt tik daudz laika kopā, cik gribētos, tādēļ šī ideja likās lieliska! Tā bija iespēja stiprināt mammas un meitas attiecības un pie reizes jauki nosvinēt mammas vārdadienu. Sākotnēji mamma gribēja pāris dienu pavadīt Venēcijā, taču man jau gadiem ilgi gribējās redzēt Romu, tādēļ piedāvāju apskatīt abas pilsētas,” stāsta Kristiāna.

Ceļojuma dienas bijušas piepildītas, jo mērķis bijis baudīt kultūru un beidzot savām acīm redzēt Kolizeju. “No lidostas uz Romu devāmies ar vilcienu, tā bija iespēja redzēt nomaļākus pilsētas rajonus, kur dzīvo vietējie. Kad bijām nokļuvušas galamērķī, bija jau vakars, bet ne ļoti vēls, varējām doties apskatīt Kolizeju. Sajūtas bija fantastiskas – vēl no rīta bijām Latvijā, bet nu baudījām naksnīgo Romu,” atceras Kristiāna, piebilstot, ka tieši diennakts tumšajā laikā Kolizejs izskatoties visskaistāk. Kristiāna stāsta, ka smejoties draugiem solījusi nosūtīt video, kā viņa stāv Kolizeja vidū un runā tekstu no filmas “Gladiators”, tomēr nācies atzīt, ka Kolizeja iekšpusē maz kas saglabājies no vecā – laika zobs esot jūtams gana izteikti. Tas nemazināja abu ceļotāju prieku visu beidzot redzēt pašām.

Nakamajā dienā Kristiāna kopā ar mammu devās apskatīt Va­tikāna muzeju un Siksta kapelu. Jauniete citiem ekskursantiem iesaka ieejas biļetes šajos objektos iegādāties iepriekš internetā, jo tas aiztaupīs stāvēšanu garā rindā. “Muzejs bija nudien iespaidīgs, arī Siksta kapela ļoti skaista, bet sajust to īsto šarmu liedza lielās cilvēku masas – tūristi, kuru tur bija ļoti, ļoti daudz. Iespaidīgi bija redzēt vairākus mākslas darbus, par kuriem iepriekš biju dzirdējusi skolā kultūras vēstures stundās. Apskatījām arī Svētā Pētera baziliku. Ja parasti dievnama lielā zāle beidzas ar altāri, tad te seko gaiteņi, kas ved uz visām pusēm. Griestu augstums varens, ilgi skatoties, reiba galva. Tas jāredz katram,” iesaka Kristiāna.

Jauniete pārliecinājusies par jau zināmo – Romā vēstures un kultūras pieminekļi ir teju uz katra soļa. Arī iepriekš cītīgi neplānojot maršrutu, iespējams visu redzēt – populārākos laukumus, Pante­onu, Trevī strūklaku, Spāņu kāpnes u.c. Par ko bijušas pārsteigtas Aelita un Kristiāna – Trevī strūklakas baseinā nu vairs nedrīkst mest monētas.

“Kad Romas apskatei veltītais laiks beidzās, devāmies uz Venē­ciju. Šeit zināmākās vēsturiskās vietas apskatījām gana ātri, jo vēsturiskā pilsētas daļa nav liela. Ar interesi vērojām, kā pa kanāliem pārvietojas vietējie. Tas šķita tiešām interesanti, jo pat slimnīca atrodas kanāla krastā un neatliekamās palīdzības mediķi pārvietojas laivās. Mēs ūdens autobusā devāmies uz Murano salu, lai iepirktu populāros Murano stikla suvenīrus. Šī sala man patika vairāk, jo cilvēku bija ievērojami mazāk, pārvietošanās mierīgāka un nesteidzīgāka,” atceras Kristiāna.

Septiņās dienās Kristiāna kopā ar mammu Aelitu uzņēma kārtīgu enerģijas devu, redzēja vietas, par kurām bija lasījušas, kuras bija redzējušas filmās vai internetā. Kristiāna apstiprinājusi savu pārliecību, ka Itālija ir valsts, kurp doties atkal un atkal, ik reizi piedzīvojot ko jaunu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *