Raksti

Dzīves stils

Krāsaini raksti Skujenē

Rada un rāda. Skujenes pagasta bibliotekāre Ieva Palkavniece izstādē “Skujene krāsainos rakstos” izlikusi arī pašas austo grīdas sedziņu.
Foto: Madara Ozoliņa

Amatas novada Skujenes bibliotēkā iespējams apskatīt izstādi “Skujene krāsainos rakstos”.

Skujenes bibliotēkas bibliotekāre Ieva Palkavniece stāsta, ka gan Skujenē, gan tuvākajos pagastos esot čaklas rokdarbnieces, kas ik dienu darina skaistas lietas. Lai tās redzētu arī citi, nu atklāta izstāde: “Mēs esam salikuši kopā visus skaistos darbiņus, lai par tiem priecātos gan paši darbu autori, gan arī vietējie iedzīvotāji un ciemiņi. Izstādē galvenokārt redzami austi grīdas paklājiņi, ir arī galda sedziņas, lakati, kā arī prievītes, grāmatzīmes un citi rokdarbi. Prieks, ka cilvēki nāk skatīties, izsaka labas atsauksmes.” Ieva arī stāsta, ka šie nebūt nav visi darbiņi, kas būs redzami izstādē, jo tā katru dienu tiek papildināta: “Čaklās audējas turpina darboties, un katru dienu izstādi papildinām ar ko jaunu. Šobrīd savus darbiņus nodevuši 14 cilvēki. Prognozējam, ka tieši uz mēneša beigām varētu parādīties visvairāk jauno darinājumu, jo ļaudīm vēl bija darāmi dažādi lauku darbi un aušanai gluži vienkārši neatlika laika. Savukārt tās zeķes un cimdi, kas noadīti, jau tiek likti lietā.”

Savu austo grīdas sedziņu izstādē apskatīt izlikusi arī pati Ieva. “Aust sāku pirms trim gadiem. Drauga mammai mājās bija stelles, gribēju tās izmēģināt. Uzreiz iepatikās, tā šī nodarbe kļuva par manu ikdienu. Pagai­dām gan neko smalku neaužu, spēkus esmu izmēģinājusi, aužot grīdas sedziņas,” min Ieva.

Izstādē apskatāmi arī Skujenes pagasta iedzīvotājas Margaritas Dzenītes darbi. Viņa ar aušanu nodarbojas vairāk nekā desmit gadu. “Izstādē esmu izlikusi sedziņas un jostas. Esmu uzaudusi arī lakatus, bet tie ir līdzīgi tiem, kas izstādē jau ir, tādēļ lakatus šoreiz neliku. Man ir liels prieks, ka varam nodarboties ar to, kas sagādā prieku – aušanu. Un vēl lielāks prieks, ka mums ir iespēja radītos darbiņus parādīt arī citiem,” tā M. Dzenīte.

Darbu autores nolēmušas, ka krāsainie darinājumi citu acīm būs redzami līdz decembra mēneša vidum, jo liela daļa no tiem paredzēti kā mīļas un jaukas dāvanas tuviniekiem Ziemassvēt­kos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *