Raksti

Dzīves stils

Kods. Autors Kristaps Priede

Pagājuši desmit gadi. Kopš Kristaps Priede Latviju pārstāvējis izstādēs Eiropā un Āzijā, daļa viņa darbu palikuši tur privātkolekcijās, bet ar mākslinieka rokrakstu un domām tagad var iepazīties Cēsīs.
Foto: Marta Martinsone-Kaša

Kristaps Priede pagājušajā gadā, ieguvis titulu “Labākais jaunais mākslinieks 2016”, saņēma SEB bankas stipendiju, lai pilnveidotu meistarību un īstenotu arvien jaunas idejas.

Kādas tās tagad, redzams Cēsīs. Izstāžu nams ir nodots Kristapam, kurš šogad absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru. Pirms trim gadiem Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu konkursā “Anatomijas un mākslas simbi­oze” viņš strādājis sadarbībā ar Paula Stradiņa Vēstures un medicīnas muzeju.

Izstādē “Kristaps Priede: Kods” mākslinieks skatītājiem pavēsta, kā pētījis latviešu sak­nes, mūsu vērtības, kā caur mākslu formulējis cilvēcisko vērtību zudumu, atsvešināšanos no dabas, cilvēku vientulību un turpat līdzās arī stresu no pārliekas uzmanības. Arī kultūru sašķeltība ir mākslinieka redzeslokā.

Izstāde, iespējams, liks aizdomāties, ka dažkārt pat grūti izjust katram pašam sevi un tad zūd ticība arī sev. Mākslinieks, veidojot stāstījumu caur mākslas darbiem, strādājis un domājis, kā līdzēt sabiedrībai, palīdzēt apzināties patiesās vērtības un gūt spēkus turpmākam.

Kristaps Priede, vidzemnieks no Ērgļiem, mākslas studiju ceļos vispirms mācījies Rīgas, tad divās Lielbritānijas augstskolās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *