Raksti

Dzīves stils

Kocēnu novadā sākas pasākumi novadnieku veselības uzlabošanai

Kocēnu novadā šodien ar fizioterapeita un uztura speciālista vizīti aizsāksies pasākumi veselības uzlabošanai, kas daļai novada iedzīvotāju būs pieejami bez maksas un ilgs līdz 2019.gada beigām, aģentūru LETA informēja novada domes pārstāve Inese Pabērza.

Projekta kopējās izmaksas ir 78 920 eiro, no kuriem 85% jeb 67 082 eiro finansē Eiropas Sociālais fonds (ESF), bet 11 838 eiro ir valsts budžeta finansējums.

Kocēnu novada dome noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA), un šogad sāks projekta “Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Kocēnu novada iedzīvotājiem” īstenošanu.

Nodarbības būs pieejamas gan senioriem, gan bezdarbniekiem, gan trūcīgām personām un personām ar invaliditāti, jaunajām māmiņām un topošajiem vecākiem, Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkņiem un Kocēnu novada izglītības iestāžu 1.-9.klašu skolēniem.

Tiks organizētas lekcijas, izglītojoši semināri, ekskursijas, nometnes un praktiskās nodarbības. Būs iespēja piedalīties vingrošanas, fizioterapeita, uztura speciālista un psihologa konsultācijās. 2018. un 2019.gada vasarās tiks organizēta vasaras nometne “Vesels ķermenī, vesels garā, vesels dzīvā dabā”, kas paredzēta Ziemeļvidzemes internātpamatskolas audzēkņiem un bērniem ar garīga un fiziska rakstura traucējumiem. Savukārt Kocēnu novada Dikļu, Jaunburtnieku, Kocēnu un Rubenes pamatskolu audzēkņiem paredzētas vingrošanas un veselīga uztura speciālista nodarbības, kā arī izglītojoši pasākumi par atkarību izraisošo vielu negatīvo ietekmi. Projekta laikā plānots īstenot arī lekciju un nodarbību kursu topošajiem un jaunajiem vecākiem. Visas aktivitātes vadīs atbilstoši sertificēti/akreditēti speciālisti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *