Raksti

Dzīves stils

Kāpēc suņu barība bez graudiem ir labākā izvēle jūsu mīlulim?

Suņu īpašnieki arvien biežāk izvēlas barību bez graudiem. Vai tā ir īslaicīga tendence vai izmaiņas, ko diktē jaunākie ieteikumi, ko snieguši zinātnieki, kuri strādā pie optimāla suņu uztura? Vai jebkurš suns var ēst barību, kas nesatur graudus, vai arī šī barības grupa ir paredzēta tikai alerģiskiem suņiem? Izlasiet argumentus, kas pamato bezgraudu barības izvēli suņiem. Suņu barība ir viens no galvenajiem Jūsu mīluļa dzīves aspektiem.
Polijas tirgū pieaug bezgraudu barības izvēle – šāda veida suņu barība tiek piedāvāta gandrīz katrā zoo veikalā, un arvien vairāk suņu īpašnieku izvēlās bezgraudu barību suņiem. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, vai graudaugi suņu barībā ir tikai nevajadzīgs pildviela, vai tomēr tie var labvēlīgi ietekmēt jūsu suņa veselību un attīstību.

Jūsu suns – vilka pēcnācējs

Pirmais un galvenais arguments, lai tiktu izvēlēta suņu barība, kas nesatur graudus, ir suņu ģenealoģiskā diētiskā izcelsme. Suņi ir tiešie vilku pēcteči, un tie noteikti ir gaļēdāji. Tāpēc jebkura suņa uztura pamatsastāvdaļai jābūt gaļai un taukiem. Vienlaikus jāņem vērā, ka savvaļas dzīvnieki kopā ar līķiem ēd arī iekšējos orgānus – tostarp kuņģi, kas bieži vien ir piepildīti, cita starpā, ar graudaugiem, tāpēc viņu uzturā reizēm ir arī šķiedrvielas un graudaugi.

Suns – nevis vilks

Sunim un vilkam ir aptuveni 90 % kopīgu gēnu, tomēr starp tiem joprojām ir 10 % atšķirība, tāpēc to uzturs var nedaudz atšķirties un daudzos gadījumos tam arī vajadzētu atšķirties. Sunim kā mājdzīvniekam ikdienas uzturā papildus gaļai un taukiem ir nepieciešami arī vitamīni un minerālvielas, kā arī šķiedrvielas – pretējā gadījumā sunim var rasties problēmas ar izkārnījumiem. Tāpēc ir jāizvēlās piemērota suņu barība. Visām šīm sastāvdaļām jābūt pareizi sabalansētām – to īpaši zina suņu īpašnieki, kas izvēlas BARF uzturu – sastādīt pareizu uzturu nav viegli, tāpēc bieži vien labāka izvēle ir izvēlēties gatavu suņu barību.

Suņu barība ar graudaugiem, vai tie var kaitēt jūsu sunim?

Graudaugi suņa uzturā nav pašsaprotami slikta lieta. Nelielos daudzumos tās nekaitē un var labi ietekmēt gremošanu – tas ir atkarīgs no šķirnes un individuāliem apstākļiem. Problēma rodas, ja graudaugi tiek doti pārmērīgos daudzumos. Kāpēc? Pirmkārt, tāpēc, ka suņiem tikai pavisam nesen evolūcijas procesā attīstījās siekalu amilaze. Tas ir enzīms, kas šķeļ ogļhidrātus. Tāpēc pārmērīgs graudaugu daudzums suņa barībā labākajā gadījumā var izraisīt gremošanas problēmas, kas izpaužas kā caureja un gāzu uzkrāšanās, bet sliktākajā gadījumā var veicināt aizkuņģa dziedzera slimību. Graudaugi var izraisīt arī pārtikas alerģiju. Optimālais graudaugu saturs jūsu suņa barībā būtu aptuveni 10 %, bet noteikti ne vairāk kā 20 %. Kad tiek pirkta suņu barība, pivērsiet tam uzmanību.

Ja ir iespēja, jāizvēlās suņu barība, kas nesatur graudus!

Ja vien jūsu suns labi panes barību bez graudaugiem – galvenokārt, ja viņam nav gremošanas problēmu – jāzvēlās suņu barība bez graudaugiem. Papildus tam, ka, kā jau minējām iepriekš, graudaugi var negatīvi ietekmēt jūsu suņa veselību, bezgraudu suņu barība parasti satur labāku sastāvu. Graudaugi tiek uzskatīti par salīdzinoši lētu pildvielu zemas kvalitātes barībai – tāpēc pārējās tajās izmantotās sastāvdaļas, tostarp gaļa, bieži vien ir zemākas kvalitātes nekā tās, kas izmantotas dārgākā barībā.

Suņu barību un tās sastāvs

Neatkarīgi no tā, vai tiek pirkta suņu barība bez graudiem vai ar graudiem, rūpīgi izlasiet barības sastāvu. Visam sastāvā esošajam jābūt kvalitatīvam un pareizās proporcijās. No barības sastāvdaļām vispirms jānorāda dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, tām seko tauki. Suņu barībā vissvarīgākais ir tas, lai olbaltumvielu avots, t. i., gaļa, būtu kvalitatīvs. Vēlams, lai tā būtu cilvēkam piemērotas gaļas kvalitātes, t. i., piemērota lietošanai pārtikā. Nav jāizvēlās suņu barība, kas satur lielu daudzumu pildvielu, piemēram, sojas, makaronu, rīsu, graudaugu vai kukurūzas. Pārmērīgā daudzumā tie var būt kaitīgi un, labākajā gadījumā, nav labvēlīgi jūsu suņa veselībai.

Kāpēc barība bez graudiem ir dārga?

Zoo veikals fera24.lv ir vieta, kur Jūs atradīsiet visdažādākos piedāvājumus. Kad tiek pirkta suņu barība zoo veikalā, jums var rasties iespaids, ka barība, kas nesatur graudus, ir daudz dārgāka par citu barību. Vai tas tā patiešām ir? Jā un nē. Jā, jo tās parasti tiek ražotas, izmantojot augstākas kvalitātes gaļu, un tāpēc to ražošana izmaksā dārgāk, tāpēc tās ir jāsalīdzina ar augstākās kvalitātes barību lolojumdzīvniekiem. Nē – jo, ja salīdzinām šīs labās barības, sunim bez graudaugu barības ir jāēd mazāk, lai tās būtu pietiekami daudz. Nekvalitatīva suņu barība, kas satur daudz pildvielu, sunim ir mazāk kaloriska – tā piepilda viņa kuņģi, bet viņam ir jāēd lielāks daudzums, lai apmierinātu pieprasījumu. Līdz ar to cenu atšķirības vairs nav tik lielas. Zoo veikals piedāvās Jums dažādus variantus.

Turklāt ir vēl viens ļoti svarīgs – ja pat ne pats svarīgākais – aspekts – veselība. Uzturs, šajā gadījumā suņu barība, ir viens no svarīgākajiem aspektiem, rūpējoties par dzīvnieku. Izvēloties augstas kvalitātes sastāvdaļas, suņi dzīvo ilgāk un bauda labāku veselību. Hroniski slima suņa ārstēšanas izmaksas ir milzīgas, tāpēc šajā gadījumā profilakse noteikti ir labāka par ārstēšanu. Kvalitatīva suņu barība ir svarīga Jūsu sūņa veselībai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *