Raksti

Dzīves stils

Kā izvēlēties sev piemērotu SPA

Ja kādreiz esat apmeklējis vai vismaz domājis par SPA apmeklējumu, tad jūs noteikti zināt, cik laikietilpīgs var būt piemērotas vietas izvēles process. Ņemot vērā labsajūtas nozares uzplaukumu pēdējā desmitgadē un neskaitāmu SPA centru parādīšanos, SPA Latvijā piedāvā dažādas izvēles iespējas gan atšķirīgām gaumēm, gan maciņu biezumam. Gan masāža, gan ajūrvēdas procedūras, gan ūdens relaksācijas centri – iespējas netraucētai un patīkamai atpūtai ir teju bezgalīgas, tāpēc ir grūti izvēlēties vienu konkrētu vietu un procedūru.

Ja sākat meklējumus no nulles, tad visvienkāršāk ir vadīties pēc dažiem loģiskiem atlases kritērijiem. Var vadīties pēc reitingiem un vietas – labākie SPA Latvijā vai, piemēram, SPA Jūrmalā, Ventspilī. Šis vienkāršais ceļvedis palīdzēs jums ērti un ātri salikt pa plauktiņiem gan savas vēlmes, gan iespējas un atrast īsto vietu, uz kurieni doties pēc patīkamām sajūtām.

Apmeklējuma ilgums

Lai maksimāli izbaudītu SPA apmeklējumu, vispirms aprēķiniet, cik daudz laika varat veltīt savai labsajūtai. Ja pēdējo mēnešu laikā esat daudz smagi strādājis, atalgojiet sevi ar īpašu SPA programmu vairāku stundu vai pat dienu garumā – daudzas SPA viesnīcas Latvijā ir parūpējušās par īpašām atjaunošanās programmām. Ja meklējat īsu un veselīgu atpūtu, jums piemērota būs sporta vai aroma masāža, kas ilgst aptuveni stundu. Masāžas seanss palīdzēs nomierināt ķermeni un prātu, tāpēc masāža tiek uzskatīta par efektīvu nedēļas nogales aktivitāti, ko iekļaut savos atpūtas plānos.

Vieta

Viesbiežāk mēs izvēlamies tos SPA, kas ir mūsu tiešā tuvumā. Tomēr Latvijas āres nav nepieejamas, un, pārvietojoties ar auto, var ātri nokļūt vēlamajā galamērķī. SPA piedāvājumi Latvijā paredz ne vien atrašanos telpās, un šeit jūs varat ņemt vērā arī tādus SPA, kas ir piestrādājuši pie estētiskiem parkiem un atpūtas oāzēm pie dabas krūts.

Apmeklējuma mērķis

Patiesībā mērķis un jūsu vēlmes attiecībā uz procedūrām ir noteicošais faktors jums piemērotas vietas izvēlē. Nonākot pie tā, ko mēs patiesi vēlētos izjust, mēs tālāk varam izvērtēt dažādas labsajūtu vietas pēc to sezonāliem piedāvājumiem. Pateiksim priekšā – ja jums ir skaidras vēlmes, nekautrējieties uzrunāt kādu no simpatizējošām SPA viesnīcām ar mērķi saņemt konsultāciju ar pilnu informāciju gan par norisi, gan cenām un pieejamību. Lai arī kāda SPA atpūta Latvijā – masāža, detox programmas, skaistumkopšana – nav svarīgi, kuru vietu jūs izvēlaties, jo jebkurā gadījumā mājās pārnāksiet ar atvieglojuma un baudas sajūtu.

Atmosfēra

Neskatoties uz klišejisku pieņēmumu – SPA ne vienmēr nozīmē absolūtu klusumu un izvairīšanos no kontakta ar cilvēkiem. Pateicoties dažādiem SPA veidiem, relaksēta atpūta vairs nav jāpielīdzina klostera apmeklējumam. Aizvien populārs veids SPA apmeklējumam ir dažādas grupu un terapeitiskās nodarbības, arī sporta treniņi, kas spēj nodrošināt neformālu, jautru vidi un mijiedarbību ar citiem viesiem. Atkarībā no atmosfēras, iepriekš izlemiet, vai vēlaties meditatīvu klusumu vai neformālu pulcēšanos, piemēram, grupu terapijas vai pāru SPA.

Kas ir iekļauts

Lai izvairītos no vilšanās, der atcerēties, ka ne visi SPA piedāvā vienlīdzīgas iespējas un bonusus līdzīgu pakalpojumu kategorijās. Dažkārt vienkāršas procedūras apmeklējums tiek papildināts ar tējas dzeršanu atpūtas telpā, bet citās vietās jums atkal nav jādomā par savu mīksto halātiņu, čībām un dvieli. Ieteicams rūpīgi iepazīties ar visām iekļautajām iespējām un nekautrēties par tām noskaidrot, pirms apmeklējums ir sācies. Citreiz tas noderēs kā izšķirošais kritērijs sava SPA izvēlei.

Īpašās procedūras

Pasaules wellness nozarē nepārtraukti tiek demonstrētas jaunas tendences, kas ienāk arī pašmāju labsajūtas centros. Veselības uzlabošanas un relaksācijas programmas tiek papildinātas ar interesantām procedūrām – sākot no ajūrvēdas vēsmām, līdz pat levitēšanai īpašā sālsūdenī. Ievērojiet arī speciālos sezonālos piedāvājumus, kas raksturīgi mūsu klimata zonas īpatnībām un kuros tiek izmantotas, piemēram, sezonai raksturīgās dabas veltes. Ja vēlaties kaut ko ārkārtīgi tradicionālu un lokālu, ielūkojieties pirts atpūtā vai garšas kārpiņu kārdinošās alus SPA procedūrās.

Laimīga atpūta SPA ir svarīgs un, visticamāk, arī noteicošais faktors mūsu fiziskā un garīgā labsajūtā. Lai arī par SPA tiek runāts daudz un dažreiz pat par daudz, nekad nenāk par sliktu patiešām apmeklēt izvēlēto procedūru vai relaksācijas kompleksu, lai parūpētos arī par savām vajadzībām un vēlmēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *