Raksti

Dzīves stils

Ir ceļi un iespējas. Tikai jāatrod

Drīz viss ziedēs. Madarai Radziņai kopā ar māsu Ievu ir kosmētikas firma. Viņa dejo tautas dejas un lepojas, ka ir piebaldziete.
Foto: no albuma

“Šajā laikā jāmāk virzīties tālāk, nevis domāt – kā būtu, ja būtu -, un spriest, kāpēc tik slikti,” saka Madara Radziņa.

Viņai Vecpiebalgas muižas pilī ir kosmētikas ražotne un laboratorija. Pērn septembrī kopā ar māsu Ievu Boginsku izveidoja uzņēmumu “Apimi”. “Par to, ka vajadzētu darīt pašām, ideja radās vēl pirms gada. Jāpamēģina, jāīsteno ieceres, tad var uzzināt, vai izdodas. Mums ar māsu ir līdzīgs domāšanas veids, tas ir svarīgi, strādājot kopā,” teic Madara.

Viņai ir ķīmijas tehnoloģes bakalaura grāds un maģistra grāds pārtikas zinātnēs. Pēc studijām piebaldziete strādāja kosmētikas firmā Rīgā, atgriezās Piebalgā. “Un kāpēc gan nedarīt, lai piepildītu savu sapni, veidotu savu vidi, savu uzņēmumu,” bilst Ma­dara un uzsver, ka ļoti noder iepriekšējā pieredze un zināšanas, bez tām grūti iedomāties, ka varētu radīt kosmētiku. “Zinu, kā visam jānotiek, kā jākārto dokumenti. Nevarētu to izdarīt, ja nebūtu izglītības. Pieredze ir, bet, strādājot pašai, daudz jāmācās. Lielā uzņēmumā par katru funkciju kāds atbildēja, tagad pašai jāpārzina visi ražošanas posmi. Tas nav vienkārši, bet tas ir izaicinājums, ko esmu pieņēmusi. Viss atkarīgs no pašas. Kā strādāšu, tādi būs augļi,” pārliecināta Madara. Viņa pastāsta, ka telpas pilī iekārtotas atbilstoši prasībām. “Prasības ir jāpilda. Vie­nam tas varbūt sarežģīti, bet citādi strādāt nevar,” uzsver uzņēmēja.

Madara atgādina, ka dabīgā kosmētika cilvēkiem ir gadsimtiem pazīstama, lai klientus iepazīstinātu ar saviem radītajiem un ražotajiem produktiem, sāka ar kosmētiku. Uzņēmumam dots nosaukums “Apimi”, kas jau vedina domāt par bišu produktiem. Tā piedāvājumā ir propolisa ziede, lūpu balzams, bišu vaska daudzfunkcionāla, sildoša, vairākkārt lietojama aplikācija, roku krēms. Top pēdu un sejas krēmi. “Izmantojot bišu produktus, gribu radīt ne tikai kosmētiku, bet arī līdzekļus, kas stiprina, uzlabo veselību,” atklāj Madara.

Ar savu ražoto kosmētiku uzņēmēja regulāri klientus iepazīstināja tirdziņos. To var nopirkt arī veikalos Rīgā un citviet. Tagad tiek piedāvāta arī iespēja iepirkties e-veikalā. Ievas pārziņā ir produktu dizains un mārketinga lietas.

“Šis ir tāds satraukts laiks. Esam jauns uzņēmums, jāmeklē jauni risinājumi. Aizņēmumu nav, tikai pašu ieguldījums, tas dod drošību. Tagad ir lieliska iespēja diendienā būt laboratorijā un izstrādāt jaunus produktus. Man patīk darboties laboratorijā,” saka Madara.
Madara ar lepnumu vairākkārt uzsver, ka ir piebaldziete, ka viņa ir Piebalgai piederīga un te jūtas vislabāk. “Man patīk Piebalgas daba. Neesmu pūļa cilvēks, te varu būt pati. Man vajag iekārtotu darba vidi. Mājās, kaut pilnībā no darba nevar atslēgties, gūstu iedvesmu jaunām idejām,” atklāj Madara.

Brīvajā laikā viņa brauc ar velosipēdu, dejo Ērgļu deju kolektīvā “Rūdis”, skrien. Un priecājas par Piebalgu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *