Raksti

Dzīves stils

Dzejas grāmatas “Neuzrakstītās vēstules” atvēršanas svētkos

Cēsu Centrālajā bibliotēkā aizvadīti dzejas grāmatas “Neuzrakstītās vēstules” atvēršanas svētki. Grāmatas autori ir cēsniece Iveta Rozentāle un siguldietis Dainis Znots, savukārt izdevuma māksliniecisko noformējumu veidojusi Laura Feldberga.

Svētku programmas, kas norisinājās 6. maijā, pirmajā daļā skatītāji baudīja dzejas izlasi vizuāli un muzikāli literārā saspēlē “Neuzrakstītās vēstules”. Dzeju lasīja Iveta Rozentāle un Einārs Giels, muzicēja Dita Bērziņa. Dzejas lasījumu papildināja noskaņai atbilstoši attēli un video. Pēc tam tika dota iespēja tuvāk iepazīt un iztaujāt abus autorus, saņemt autogrāfus.

Dzejas krājuma autori atklāj, ka “Neuzrakstītās vēstules” ir kā jūtu virpulis, kurā netveramās, sievišķās dvēseles meklējumi kā pludinātas ainavas satiekas ar neglābjama romantiķa poētisko balsi – no sākotnējā, atšķirīgā jūtu un domu lidojuma ar laiku mijiedarbojoties un savijoties vienā, kopējā stāstā. “Mīlestības krāsu triepieni virmo ilgu melodijā, kurā vīrišķais skarbums iegulst sievišķajā maigumā, kurā smeldze, izmisums un vientulība atkāpjas cerības un mīlestības priekšā. Šie vārdi ir kā dziedinošs pieskāriens trauslajai dvēselei, dzejā ietērpjot pieredzi, kuru mēs katrs piedzīvojam savā sirdī un izdzīvojam savā dzīvē,” saka I.Rozentāle.

Grāmatas nosaukums radies no Ivetas un Daiņa kopīgā dzejoļa “Neuzrakstītās vēstules”. Tomēr jāteic, ka pašā grāmatā dzejoļu nosaukumi nav atstāti, jo tā veidota kā divu cilvēku vēstuļu sarakste – saruna dzejas formā.

Dainim Znotam un Ivetai Rozentālei šī ir pirmā dzejas grāmata. Taču Iveta kā teksta autore piedalījusies grāmatu “Mazā cēsnieka stāsti” un “Sapnis…Dzīve” tapšanā.

Grāmata izdota izdevniecībā “KALA Raksti”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *