Raksti

Dzīves stils

Dabas taka cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Amatas novada pašvaldība, domājot par vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ir pabeigusi Meža izziņas parka izveides Spārē pirmās kārtas darbus. Ir izveidots 368 metrus garš serpentīna ceļš, kas piemērots cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos. Serpentīna ceļa malās ir uzstādīti informatīvi stendi par mežu un norisēm tajā. Izveidotais ceļš savieno Spāres muižas teritoriju ar Rakstnieku parku.

Būvniecības un labiekārtošanas darbi veikti, izmantojot “Leader” atbalstītu projeku “Meža izziņas parka izveide Spārē”, takas ierīkošanas mērķis ir veicināt sociālo integrāciju, mazināt sociālo spriedzi, kā arī iekļaut ziņas par mežu. Amatas novada pašvaldības projektu vadītāja Zane Pīpkalēja pastāstīja, ka tagad notiek labiekārtošanas darbi – apzaļumošana un takas malās tiek stādīti augi. Ar laiku plānots ierīkot auto stāvlaukumu, kā arī izveidot taku, kas ievestu mežā. Teritoriju plānots iekārtot tā, lai tur atpūsties varētu doties ikviens cilvēks ar kustību traucējumiem.

Takas projekts top, pateicoties Amatas novada pašvaldībai, Eiropas Savienības struktūrfondam un Lauku atbalsta dienestam. Projekta “Meža izziņas parka izveide Spārē” kopējās izmaksas ir 17 120 eiro, no kurām Lauku atbalsta dienests līdzfinansē 90% izmaksu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *