Raksti

Dzīves stils

Būs mazliet vieglāk, bet ne viegli

Būs vieglāk. Astroloģe Guna Kārkliņa skaidro, ka Latvijas jaunais valsts astroloģiskais gada cikls sāksies maija beigās un tas sola vieglākas, bet ne pavisam vieglas dienas.
Foto: no privātā arhīva, foto: Ģirts Ozoliņš

Tā par nākamo gadu saka astroloģe Guna Kārkliņa. Taču vispirms pajautāju, vai astrologi gada beigās atskatās uz iepriekš prognozēto.

G. Kārkliņa atbild apstiprinoši, atceroties savu prognozi, ka 2020.gadā pasaulē sāksies dažādas lielas pārmaiņas, jo sākas vairāki lieli planētu cikli: “Zvaigznes rādīja, ka Latvijā būs krīze, kas nebūs tāda kā 2009.gadā, bet būs kā atvilnis globālajiem pasaules notikumiem. Toreiz teicu, ka tuvāk vasarai spriedze kļūs jūtamāka. Pavasarī, kad man jautāja par šo pandēmiju, norādīju, ka vīrusam nav horoskopa, bet jau pērn un arī šogad ir tās pašas zvaigžņu kombinācijas, kas bija “Lielās depresijas” laikā, pēc tās, kad Eiropā mainījās politiskā kārtība, jo pie varas nāca Hitlers.”

Pasaule būs nemierīga

Runājot par pašreizējo situāciju un turpmāko, astroloģe norāda, ka Latvijas pamata horoskops šobrīd ir saspringts un sarežģīts. Tas balstīts Pilnmēness ietekmē, tāpēc daudzos lēmumos un sabiedriskās norisēs vienmēr klāt ir daudz emociju. Tajā arī iekodēta pretruna starp tautu un varu.

“Arī tagadējai valdībai ir diezgan saspringts horoskops, līdzīgas kombinācijas vērojamas arī nākamajā gadā. Valdības demisija nav paredzama, bet problemātiski periodi valdībai iespējami janvāra otrajā pusē, februārī, martā, aprīlī, augustā. Domāju, ka to izraisīs nevis lēmumi, kas pieņemti attiecībā uz sabiedrību, bet iekšējā komunikācija. Valdībai visu laiku astroloģiski cauri vijas spriedze partnerībā, ir problēmas komunikācijā. Atcerēsimies, ka pēc vēlēšanām 2018.gadā valdības veidošanas laiks nebija labs, jo kosmosā bija tā dēvētās “bankrota” kombinācijas; viss sākums bija tāds smagnējs un ilgs,” skaidro G. Kārkliņa.

Arī pasaulē būšot nemierīgi, un patiesībā šīs astroloģiskās kombinācijas iezīmējušās jau iepriekš, sākot no 2008.gada, kad Plutons nonāca Mežāža zodiaka zīmē un pasaules kārtība mainījās. Plu­tons ir planēta, kas daudz ko ārda, transformē, maina, bet Mežāzis ir vecās kārtības sargātājs, kurš turas pie tradīcijām.

Astroloģe arī atzīmē, ka šāda zvaigžņu kombinācija bijusi arī 16.gadsimtā, kad Eiropu sašķēla Lutera reformācijas kustība, spāņu kolonizatori iekaroja Ameriku, kad bija šādas būtiskas pārmaiņas. Redzam, ka tagad eskalējās Ar­mēnijas – Azerbaidžānas konflikts, arī nākamgad jābūt gataviem, ka jūtīgās tēmas pasaulē var saasināties. Mūs tas tiešā veidā, iespējams, neskar, bet jārēķinās, ka pasaule būs nemierīga.

Pēc maija – kļūs vieglāk

Protams, cilvēkus patlaban visvairāk interesē, kad beigsies pandēmija, un te izskanējušas dažādas versijas arī no astrologiem. Vieni saka, ka gada beigās situācija sākšot iet uz labo pusi, citi apgalvo, ka vēl viss nākamais gads būs slikts.

G. Kārkliņa saka, ka pozitīvas izmaiņas varam gaidīt nākamajā rudenī: “Latvijas jaunais valsts astroloģiskais gada cikls sāksies maija beigās, tas solās būt vieglāks, bet ne pavisam viegls. Līdz tam laikam apgrūtināta ārzemju tēma, tātad, visticamāk, nekur nebrauksim un būs slikti tūrisma biznesam, viesnīcām. Sarežģīti arī izglītības jautājumi, manāma sabiedrības neapmierinātība. Pēc maija kļūs vieglāk. Parādās vieglāk ar finanšu plūsmu, kas varētu nozīmēt, ka tiek vairāk sildīta ekonomika, varbūt ienāk Eiropas nauda, cilvēkiem radīsies iespēja vairāk nopelnīt. Šis astroloģiskais cikls, kas ilgs līdz 2022.gada maijam, rāda labas un cerīgas kombinācijas, atdzīvosies tādas nozares kā kultūra, māksla, sports. Tad varam cerēt, ka, sākoties vasarai, varēsim kaut kur aizbraukt, citi atbraukt pie mums.

Taču vasaras otrajā pusē atkal vērojama spriedze, vien nevaru pateikt, kas to varētu izraisīt.”
Pēc viņas skatījuma, vieglākas zvaigžņu kombinācijas mūs gaida 2024., 2025.gadā.

Nedaudz popkultūras

Šis ir krīzes laiks, tāpēc jautāju, kā krīzi pārdzīvo katra zodiaka zīme. Astroloģe norāda, ka cilvēku reakcija, skatījums uz lietām, spēja adaptēties ir ļoti dažāda. Katra individuālais horoskops ir ļoti sarežģīta lieta, bet, ja skatās pēc Saules zīmes, pēc kā veido popkultūras horoskopus, katras zīmes uzvedība krīzē izskatītos šādi:

Lauvas ir diezgan optimistiski. Viņi nekrīt pesimismā, neieraujas stūrī, nepalien zem segas un neraud.

Zivis un Vēži ir emocionālās zīmes, tāpēc viņus šādas situācijas var ļoti emocionāli ietekmēt. Viņi noslēpjas savā mājā un tur pārdzīvo.

Mežāzis un Vēr­sis ir stabilās zemes zīmes, viņiem vajag ļoti stabilu lietu kārtību, stabilu pamatu. Ja kaut kas dzīvē nav stabili, viņi jūtas tā, it kā pamats būtu izsists zem kājām. Ja šādam cilvēkam ir bizness, kas nobrūk, viņam grūti pārorientēties, viņš sēž un skatās vienā punktā.

Citādi ir ar Dvī­ņiem vai Ūdens­vīru, kas ir gaisa stihijas. Ja kaut kas arī nesanāca, viņi uzreiz atrod jaunus kontaktus, jaunas nodarbes un iet tālāk.

Aunam ir vienalga, viņš ir pirmais ceļa gājējs un jebkurā situācijā iet uz priekšu. Ja kādā brīdī kļūst slikti, sadusmojas, pasaka visiem visu, ko domā, un iet tālāk, meklē dzīvē jaunu ceļu.

Jaunava ir zemes zīme, arī tām patīk noteikta lietu kārtība. Arī viņām var būt grūti piemēroties, viņas uz visu skatās ļoti kritiski. Gan uz labo, gan uz slikto. Kritiskā pieeja reizēm dod pesimismu, un tā vietā, lai uzreiz mainītos, viņa vispirms sēdēs un kritizēs.

Svariem ir grūti apstākļos, kuriem jāpiemērojas, jo viņiem vajag mūžīgo līdzsvaru. Ja apstākļi izsit no harmonijas, ir grūti adaptēties. Ja blakus ir otrs cilvēks, stiprais plecs, ja ir stabila darbavieta, tad viss kārtībā. Bet, ja ir vieni paši savā biznesā, var rasties sajūta, ka zūd līdzsvars, un tas rada stresu.

Skorpioni pārdzīvos visus laikus, jo šī tiek uzskatīta par spēcīgāko zodiaka zīmi visā aplī. Lai kādi vēji pūš, skorpions visu pārdzīvos, jo viņu devīze ir – mirt un celties! Skorpioni ir apveltīti arī ar shēmošanas dotībām, viņi ir stratēģi, izeju atradīs. Arī viņiem nepatīk straujas pārmaiņas, patīk zināma lietu kārtība, bet viņi vienmēr izdomās, kā labi iekārtoties.

Strēlnieki ir optimisti pēc dabas, tāpēc viņiem viegli piemēroties konkrētajai situācijai. Ja viņi ienāks istabā, kur sēž visu citu zīmju pārstāvji, strēlnieki pirmie teiks: ko jūs tādi sarūguši! Jāiet un jādara, jo jauni apvāršņi ir tur, tur un tur!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *