Raksti

Dzīves stils

Atver grāmatu par pagastu

edruva.lv

Liepa. Sestdien Cēsu rajona Liepas pagastā notika grāmatas par pagastu atvēršanas svētki. Grāmatu izdevusi Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra.

Izdevums ir novadpētniecisks un toponīmisks pētījums, tā tapusi aģentūras Kartogrāfijas departamenta Toponīmikas laboratorijas un Liepas pagasta padomes sadarbībā.

Grāmatā raksturoti dabas un kultūrvēsturiskie objekti, apdzīvotās vietas, apkopoti visi zināmie to nosaukumi. Lai saglabātu pagasta vietvārdu bagātību, grāmatā iekļauti arī jau izzudušu objektu (bijušo viensētu, krogu u.c.) nosaukumi. Sniegts ieskats pagasta vēsturē, kultūrā un saimniecībā. Grāmata bagātīgi ilustrēta ar krāsainiem un melnbaltiem attēliem, un tajā ievietotas gandrīz visu Liepas pagasta viensētu un citu dzīvojamo māju fotogrāfijas.

Grāmatas pielikumā ir krāsaina Liepas pagasta karte un Liepas ciema plāns. Darbs var būt noderīgs Liepas un apkārtējo pagastu ļaudīm, novadpētniekiem, skolēniem, studentiem un visiem, kurus interesē Liepas pagasta daba, cilvēki, vēsture un vietvārdi.

Grāmatā izmantoti attēli arī no pagasta ļaužu personīgajiem arhīviem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *