Raksti

Dzīves stils

Ar improvizāciju pret atkarību

Humors ceļā uz nopietno. Sanākušos vidusskolēnus ar atraktīvu sveicienu un jokiem gaidāmajām nopietnajām tēmām iesildīja Marģeris Majors no Rīgas Improvizācijas teātra.
Foto: Līga Salnite

Uz izglītojošu un vienlaikus izklaidējošu pasākumu aprīļa nogalē Vidzemes koncertzālē “Cēsis” bija aicināti apkaimes vidusskolēni, lai kopīgi diskutētu, uzklausītu pieredzes stāstus un pat radoši izpaustos par tēmu “Alkoholisms jauniešu vidē”.

Alkohola atkarības profilakses projekts jauniešiem “Esi neatkarīgs!” tiek rīkots jau kopš 2012.gada. Šajā laikā izmēģinātas un pārbaudītas dažādas aktivitātes un formas, kā uzrunāt jauniešus par tik sarežģītu un nopietnu tēmu. Vislielākā jaunās paaudzes atsaucība piedzīvota tieši notikumos, kur tiek dota iespēja pusaudžiem aktīvi izpausties un līdzdarboties. Tādēļ arī pasākuma Cēsīs, kas ir pirmais no šogad reģionos plānotajiem notikumiem, programma bija piesātināta ar daudzpusīgiem un interaktīviem uzdevumiem, pat piedzīvojumiem.

Kopumā uz Vidzemes reģiona 9.-12.klašu skolēniem paredzēto pasākumu bija pieteikušies gandrīz 100 dažādu izglītības iestāžu audzēkņi. “Druva” manīja, ka atklāšanā plānotajās lekcijās ieklausījās arī pedagogi.

Pasākums ilga piecas stundas, skolēni ne tikai uzklausīja iedvesmojošas lekcijas un pauda viedokli diskusijās par atkarības tēmu, bet arī pārbaudīja sevi kā improvizācijas teātra dalībnieki, piedalījās viktorīnā, veidoja inter­aktīvu performanci, kopīgi radīja tematiski informatīvo plakātu un arī savas ziņas šīs kampaņas feisbuka kontam. Programmas pirmo daļu veidoja interaktīva saruna-meistarklase “Veiksmīgas nākotnes plānošana”, ko vadīja personības pilnveidošanas treneris Reinis Kristiāns Širokovs. Sevis audzināšanā un motivēšanā pieredzējušajam jaunietim ir vēl tikai 23 gadi, taču viņa prezentācija un jau uzkrātās zināšanas bija kā padoms skolēniem, kā pārdzīvot neticību saviem spēkiem, rūgtu pieredzi un pat dzīves traģēdijas, lai paši rastu pašapziņu un vēlmi darboties. Psiholoģe Inga Dreimane dalījās pieredzē par atkarību tēmu un arī to, kā jauniešiem gūt iedvesmu un motivāciju izdarīt atbildīgas izvēles.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši tika sadalīti sešās grupās, lai katra, viena otru nomainot, pieredzētu visus izaicinājumus – gan improvizētu skeču par atkarības tēmu, gan piedalītos viktorīnā, kā arī citās aktivitātēs.

Pašā pēcpusdienā ar iedvesmas stāstu “Roks ar tevi!” uzstājās mūziķis Reinis Reķis. Savukārt visas dienas garumā jauniešiem bija arī iespēja izmēģināt tā sauk­tās “reibuma” brilles, kuras ar optiska trika palīdzību izraisa teju fiziski jūtamu reibumu.

Projekta laikā kopš 2012.gada pasākumos kopumā izglītoti vairāk nekā 1400 jaunieši, “Druvai” pavēstīja projekta iniciatora un organizatora, akciju sabiedrības “Cēsu alus” komunikācijas speciāliste Agita Kārkliņa. Šie jaunieši sasniegti, gan organizējot diskusijas, rīkojot izklaidējošas un sportiskas aktivitātes un seminārus skolās, kā arī komunicējot projekta lapā feisbukā. Pasākums Cēsīs organizēts sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu domi, dalība tajā bija bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *