Raksti

Dzīves stils

Aktīvam dzīvesveidam liela nozīme

Pavada laiku kopā. Līga Moroza strādā ziedu veikalā, bet rod laiku arī aktīvai atpūtai kopā ar ģimeni.
Foto: Madara Ozoliņa

Līgas Morozas dzimtā puse ir Taurene. Kopš apprecējusies, Līga jau 12 gadus par savām mājām sauc Jaunpiebalgu.

“Man šeit patīk. Gan man, gan vīram ir darbs. Es strādāju ziedu veikalā, vīrs ir ugunsdzēsējs. Dēls apmeklē skolu – mācās sestajā klasē, kā arī piedalās dažādās ārpus stundu aktivitātēs,” stāsta Līga. Viņa ir priecīga, ka Jaunpiebalgā ir dažādas iespējas, kā jaunā paaudze var pavadīt brīvo laiku. Pie­mē­ram, Līgas dēls pēc stundām dodas uz mākslas sko­lu, kā arī spēlē futbolu. “Pie­da­loties dažādās aktivitātēs, bērnam tiek veicināta radošā domāšana, kā arī trenēta pacietība,” pārliecināta Līga. Vi­ņa arī uzskata, ka viena no būtiskākajām pras­mēm, kas bērnam jāmācās, ir komunikācija ar cilvēkiem. Ja ar komunicēšanu nebūs problēmu, tad arī darbu atrast un sasniegt savus mērķus būs vieglāk.

Līga stāsta, ka brīvdienas ģimene cenšas pavadīt pēc iespējas aktīvāk – tas patīkot gan pašai Lī­gai, gan arī dēlam un vīram. Ja sil­tā laikā ģimene dodas izbraukumos ar riteni, tad ziemā visi labprāt slēpo. Tāpat Līgas vīram ir kāds in­teresants vaļasprieks, kas iepaticies arī dēlam – tā ir zemledus makšķerēšana. Kā saka – aktīviem vecākiem ir aktīvi bērni.

Līga ik darbadienu dodas uz ziedu veikalu, kur strādā par pārdevēju. Viņa stāsta, ka Jaun­pie­bal­gā pieprasījums pēc skaistiem un svaigiem ziediem esot, īpaši izlaidumu laikā, kapu svētkos un svecīšu vakaros. Tāpat ziedu veikalā var iegādāties arī dažādas sēklas. Līga pastāsta, ka, tuvojoties pavasara vēsmām, cilvēkiem rodas interese, ko dārzā vai uz palodzes iesēt šogad. Cits jau paguvis iesēt petūniju, vēl citi interesējas un plāno, kādas tomātu šķirnes izmēģināt.

Līga nenoliedz, ka būt par pārdevēju reizēm ir tāpat, kā būt par psihologu. Ir jāuzklausa un jāaprunājas. Bet Līgai patīk – komunikācija ar cilvēkiem viņai sagādā prieku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *