Ziņas

Sabiedrība

Dzīve kļuvusi mierīgāka

Dzintras dārzs. Katrs stūrītis iekopts saskaņā ar dārza kalendāru un astroloģijas gudrībām.Foto: Monika Sproģe

Dzintra Bistrova pasūta tikai vienu žurnālu, jo tajā smalki aprakstītas astroloģiskās prognozes, kas viņai būtiskas dārza darbos.

“Lai gan man jau 75 gadi, tik un tā patīk pildīt testus un skatīties, kas tur sanāk,” smejas kundze, “bet lielākā šī žurnāla vērtība ir dārza darbu kalendārs, vēl tur var šo to uzzināt no vēstures, palasīt par mistiskām parādībām vai pašiem mistiķiem un uzzināt nākotnes prognozes.”

Dzintra reiz pasūtījusi virkni drukāto mediju, bet sapratusi, ka viņu vairs nesaista to saturs, tāpēc palikusi tikai pie viena: “Kādreiz pagastos bija rosība, cilvēki aktīvi darbojās, bija kolhozi un notikumi, toreiz šķita saistoši palasīt, kā citiem iet, kā viņi strādā, ko sasnieguši un uz ko tiecas. Varēja lasīt par dažādiem profesiju pārstāvjiem un uzzināt to, ko vēl nezināju, tagad vairs nekā nav. Avīzes kļuvušas garlaicīgas, un politika mani neinteresē, turklāt laikrakstos ir tik daudz reklāmu, ka roka neceļas maksāt par laikrakstu, no kura divas lapas piebāztas ar lieku informāciju.”

Agrāk Dzintra strādājusi par galveno grāmatvedi un viņas kabinetā visu dienu skanējis radio, tagad, pildot savu mājas soli, kundze bauda klusumu un radio neieslēdz. “Pēdējā laikā mediji pārpludināti ar karu Ukrainā. Stāsta, kā tur iet, bet es varu tikai lūgties, lai tas karš ātrāk beidzas – nekā citādi es to ietekmēt nevaru. Pārslēdzu citu kanālu, bet tur atkal priekšā kriminālziņas, viss ļoti negatīvs. Man nepatīk. Varu paskatīties kādu filmu, bet arī ar nosacījumu, ka tā beidzas vienā sērijā. Es nespēju izsekot līdzi garajiem seriāliem,” atklāj Dzintra.

Par notikumiem pasaulē Dzintra uzzina no rīta, gatavojot mazdēlam brokastis, jo virtuvē atrodas televizors. Kamēr abi brokasto, paskatās ziņas. Sieviete atzīst, ka, patērējot mazāk plašsaziņas līdzekļu, viņas ikdiena kļuvusi mierīgāka.