Ziņas

Sabiedrība

Dzimstības rādītāji Siguldas novadā turpina pieaugt

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā ir sasniegts jauns jaundzimušo novadnieku rekords – 2014.gadā Siguldas novadā reģistrēti 265 jaundzimušie Siguldas novada iedzīvotāji – 131 zēns un 134 meitenes, kas ir par 18 mazuļiem vairāk nekā iepriekšējā gadā, tā informē Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde.

Jau vairākus gadus – kopš 2006.gada – Siguldas novadā dzimstības un demogrāfiskie rādītāji ir ar pozitīvu tendenci. 2013.gadā Siguldas novadā tikai reģistrēti 247 jaundzimušie novadnieki, savukārt 2012.gadā – 221 mazulis.

Iedzīvotāju reģistra dati liecina, ka 2014.gadā aizsaulē aizgājuši 186 Siguldas novadā deklarējušies iedzīvotāji (2013.gadā – 184 novadnieki).

„Siguldas novadā jau deviņus gadus pēc kārtas pieaug dzimstības rādītāji. Dzimstības pieaugums un tas, ka aizvien vairāk jaunās ģimenes izvēlas Siguldu par savu dzīvesvietu, liek arī pašvaldībai nopietni domāt par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu jaunajiem iedzīvotājiem – 2013.gadā atvērām jaunu sākumskolu, 2014.gada sākumā durvis vēra vēl viens jauns bērnudārzs, savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijai un Allažu pamatskolai tiek gatavoti renovācijas tehniskie projekti, kuru realizācija plānota 2017.gadā. Jaunās novadnieku ģimenes atbalstām ar vienu no lielākajiem jaundzimušo pabalstiem Latvijā. 2014.gadā jaundzimušo pabalstos esam izmaksājuši turpat 66 tūkstošus eiro. Šogad pabalsts par bērna piedzimšanu būs jau 360 eiro apmērā. Arvien plašāku pašvaldības atbalstu var saņemt arī ģimenes, kas iesaistījušās daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā,” stāsta Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

2014.gadā Siguldas novadā Gunas Karkanes un Didža Nikolajeva ģimenē piedzima astotais bērns, savukārt vienā ģimenē piedzima piektais bērns, trīs ģimenēs piedzimuši ceturtie bērni. Daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā iesaistījušās vairāk nekā 265 ģimenes, kurās ir trīs un vairāk bērnu.

Populārākie vārdi 2014.gadā dzimušajām meitenēm bijuši: Gabriela, Emīlija, Alise, Anna, Elizabete, Estere, Līva, Marta, savukārt zēniem – Martins, Tomass, Dāvids, Marks, Jēkabs, Kristiāns, Gustavs, Kristers, Olivers, Pauls. Reti vārdi – Selīna, Henriete, Saiva, Ada, Ketrīna, Elīsija, Franciska, Zīle, Deiva, Anne, Rajans, Andžs, Juliāns, Kims, Elārijs, Keisijs, Marsels, Raido, Ragnārs. Otrais vārds dots 31 bērnam no Siguldā deklarētajiem jaundzimušajiem.

Kopš 2012.gada Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics svinīgā pasākumā „Esmu dzimis Siguldas novadā” sveic novadā dzimušos novadniekus un viņu ģimenes. Mazie novadnieki kā dāvinājumu no pašvaldības saņem īpaši veidotas monētas, kurās iegravēts novada ģerbonis un mazuļa dzimšanas gads. 2014.gada otrajā pusgadā dzimušie mazuļi un viņu ģimenes tiks godinātas 7.februārī.

Jāatzīmē, ka portāla NeoGeo.lv pētījums liecina, ka Sigulda ir vienīgā no 20 pēc iedzīvotāju skaita lielākajām Latvijas pilsētām, kurā kopš 1990.gada, lai arī neliels (+1%), bet ir iedzīvotāju pieaugums.

Sagatavojusi Anda Dzenža