Ziņas

Sabiedrība

Dzēsti ugunsgrēki un palīdzēts cilvēkiem izkļūt no meža

Aizvadītajās svētku brīvdienās, no 17.novembra plkst. 6.30 līdz 21.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 18 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu un astoņus uz glābšanas darbiem, par tiem plašāk informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 11.48 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur septiņu kvadrātmetru platībā dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums. Ugunsgrēks plkst. 12.53 tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 0.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā uz Limbažu novada Skulti. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu 150 m² platībā deg pusotrstāvu dzīvojamā māja. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 3.59.

Savukārt vakar, 20.novembrī, plkst. 19.38 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Palsmanes pagastu, kur 200 m² platībā dega šķūnis. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 23.12.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Madonā, kur piecstāvu daudzdzīvokļu mājas pirmā stāva dzīvokļa balkonā dega sadzīves priekšmeti, Vecpiebalgas novada Inešu pagastā, kur vienstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un starpsiena, kā arī Madonā un Rūjienas novadā, kur māju dūmvados dega sodrēji.

Svētdien glābēju palīdzība bija nepieciešama diviem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā Valkas novada Vijciema pagastā. Ugunsdzēsēji glābēji, uzturot saziņu ar cilvēkiem pa mobilo tālruni un izmantojot skaņu signālu, norādīja cilvēkiem izeju no meža.