Ziņas

Sabiedrība

Dzēš sodrējus un palīdz izkļūt no meža

No 25.oktobra plkst. 6.30 līdz 26.oktobra plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem, informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē devās uz trīs izsaukumiem – Ainažos, Madonā un Limbažu novada Skultes pagastā – , kur māju dūmvados dega sodrēji. Gandrīz ik dienu ugunsdzēsēji glābēji steidzas uz vairākiem ugunsgrēkiem, kuros ēku dūmvados deg sodrēji, un katru gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls saistīts ar apkures lietošanu. VUGD aicina neatlikt rūpes par savu drošību uz nākamo apkures sezonu un iztīrīt dūmvadus, kā arī paaicināt sertificētu speciālistu pārbaudīt apkures ierīču tehnisko stāvokli.

Aizvadītajā naktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī kādam vīrietim, kurš Gulbenes novada Lizuma pagastā atradās mežā un veselības problēmu dēļ nevarēja saviem spēkiem iziet no meža – izmantojot glābšanas dēli, glābēji vīrieti iznesa laukā no meža un nodeva NMPD mediķiem.

No rīta plkst. 6.28 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Līgatnes ielā Cēsīs, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks. Koks tika sazāģēts un ceļas braucamā daļa operatīvi atbrīvota.