Ziņas

Sabiedrība

Dzēš kravas automašīnu un no dīķa palīdz izkļūt govij

Aizvadītajās diennaktīs, no 16.jūnija plkst. 6.30 līdz 19.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 13 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 16.44 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur 100m² platībā dega šķūnis un 50m² platībā sausā zāle. Ugunsgrēka likvidēšanas darbos strādāja Smiltenes, Piebalgas, Cēsu un Strenču ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.05.

Savukārt piektdien plkst. 16.26 tika saņemts izsaukums uz Apes novada Gaujienas pagastu, kur 16m² platībā dega kravas automašīna un zāģbaļķi. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.54.

Līdztekus VUGD palīdzība Vidzemē aizvadītajās diennaktīs bija nepieciešama, lai dzēstu meža ugunsgrēku Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, kur dega meža zemsedze 100 m² platībā un zaru kaudze 100 m² platībā.

Aizvadītā diennaktī Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā arī dzīvniekiem – Limbažu novadā glābēji palīdzēja no ligzdas izkritušam stārķēnam un to iecēla atpakaļ ligzdā, kā arī Madonas novadā no dīķa tika izcelta tur iestigusi govs.