Ziņas

Kriminālziņas

Dzērājšoferim par braukšanu ar 204 kilometriem stundā piemēro 400 eiro sodu

Valsts policija piemērojusi 400 eiro sodu un liegusi uz sešiem mēnešiem iegūt tiesības šoferim, kurš Smiltenes novadā reibumā un bez tiesībām traucies ar ātrumu 204 kilometri stundā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē.

Minētais administratīvais sods piemērots par ātruma pārsniegšanu, taču viņam būs vēl jāatbild Krimināllikuma priekšā, jo par braukšanu reibumā un bez tiesībām pret vīrieti tika sākts kriminālprocess, kurš nodots kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā.

Krimināllikums par šādu pārkāpumu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu.

Jau ziņots, ka 13.martā Smiltenes novada Launkalnes pagastā, uz autoceļa Smiltene-Gulbene, 1987.gadā dzimis “Audi A6” vadītājs atļautā ātruma – 90 kilometri stundā (km/h) – vietā traucies ar ātrumu 204 km/h, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli un esot 1,8 promiļu reibumā.

Brīdī, kad autovadītājs pamanīja policijas ekipāžu, kas fiksēja pārkāpumu, viņš sākta strauju bremzēšanu un pēc apstāšanās, lai izvairītos no atbildības par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, par transportlīdzekļa vadīšanu tiesību lieguma laikā un iespaidīgu ātruma pārsniegšanu, centās pārsēsties pasažiera vietā, pie stūres liekot sēsties pasažierei.

Vīrietis jau vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par rupjiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp vairākkārt arī zaudējis autovadīšanas tiesības. Pirmo reizi tiesības vadīt transportlīdzekli viņš zaudēja 2006.gadā, kad tika pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā. Taču pārkāpumi ceļu satiksmē ar to nebeidzās – 2010.gadā Gulbenē, Brīvības ielā, viņš izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, ietriecoties divās automašīnās, un pēc tam aizbēga no notikuma vietas. Divas reizes viņš ir pieķerts, turpinot vadīt transportlīdzekli laikā, kad ir vadīšanas tiesību liegums, turklāt atteicies no alkohola koncentrācijas izelpā noteikšanas. Pēdējais gadījums notika 2013.gada novembrī, kad Rīgā, Matīsa ielā, viņš vadīja motociklu “Yamaxa”, esot bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un atsakoties no alkohola koncentrācijas izelpā pārbaudes.

Valsts policijā jau iepriekš norādīja, ka šāds tiesiskais nihilisms nav bieži sastopams un konkrētā persona izceļas ar īpašu bezatbildību.