Ziņas

Sabiedrība

Dūmu detektors divos mājokļos Vidzemē šonakt ļāva novērst lielāku nelaimi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14.maija plkst. 6.30 līdz 15.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Šonakt plkst. 00.08 tika saņemts izsaukums uz Jauno ielu Lubānā, kur dega vienstāva dzīvojamās ēkas starpstāvu pārsegums 2m² platībā. Par ugunsgrēku mājas iemītniekiem bija signalizējis dūmu detektors, kas ļāva laicīgi pamosties, evakuēties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Plkst. 1.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Līdzīgu darbu dūmu detektors paveica arī Amatas novada Drabešu pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā. Saimnieki agrā rīta stundā pamodās no spalgās dūmu detektora skaņas, kas ļāva laicīgi evakuēties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Savukārt plkst. 00.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Raunas novada Raunas pagastu, kur dega atkritumi 3m² platībā. Plkst. 1.10 ugunsgrēks tika likvidēts.