Ziņas

Sabiedrība

Dukurieši prasa attīstīt infrastruktūru

Lūdz uzklausīt. Priekuļu novada Dukuru ciema iedzīvotāji vēlas pavisam elementāru lietu - gājēju ceļu un apgaismojumu, lai būtu droši un ērti pārvietoties pa ielu gan kājāmgājējiem, gan velosipēdistiem.Foto: Māris Buholcs

Lai arī šajā vasarā beidzot tiek sakārtots ceļa posms Dukuri – Rāmnieki posmā no Cēsu pilsētas robežas līdz pagriezienam uz Niniera ezeru, kur beidzas asfalta segums, tomēr Dukuru ļaudis ir neizpratnē, kādēļ pie viena netiek iekārtots gājēju celiņš un uzstādīts ielu apgaismojums.

Priekuļu novada Dukuru iedzīvotāja Olita Ansone “Druvai” norāda, ka ir liels prieks par ceļa seguma sakārtošanu, taču bilst, ka darbu vajag pabeigt līdz galam, ja reiz nauda tiek ieguldīta.

“Mūsu lielākā bēda – skaidri redzams, ka gājējam un velosipēdistam uz šī ceļa nav, kur palikt. Ik dienas no Dukuriem uz Cēsīm daudz cilvēku ceļu mēro kājām. Savukārt pilsētnieki un Dukuru ļaudis vasarā dodas atpūsties uz Niniera ezeru. Domāju, tas ir tikai pašsaprotami, ka vēlamies, lai šī ceļa neliels posms būtu ar apgaismojumu un paredzēts gājējiem, tas rudenī un ziemā šo ceļa posmu padarītu drošu gan autovadītājiem, gan gājējiem,” saka Dukuru iedzīvotāja O. Ansone.

Viņai piekrīt arī vietējās iedzīvotājas Dzidra Olengoviča, Veronika Prikule un Lilija Millere, kuras norāda, ka šobrīd Latvijā liela nozīme tiek pievērsta gājēju drošībai uz ceļiem. Dukuru ļaudis zina, ka, piemēram, Pārgaujas novadā no Straupes līdz Plācim līdz ar ceļa rekonstrukciju izbūvēts fantastisks gājēju un velosipēdistu ceļš.

“Kāpēc nevar darbu izdarīt līdz galam? Dukuros ir ļoti daudz cilvēku, kuri kājām iet iepirkties uz Cēsīm, jo mums te nav veikala. Šobrīd jau uz šī ceļa nav, kur palikt, īpaši, ja uz brauktuves viena otrai pretim brauc automašīnas, bet kas notiks ziemā, kad grāvji būs pilni ar sniegu? Turklāt mūsu ciematā netrūkst jauno māmiņu, kas iet ar ratiņiem, netrūkst bērnu un skolēnu, kuri arī šeit pārvietojas,” norāda Dukuru iedzīvotāja V. Prikule.

Vietējie atzīst, ka vēl joprojām Dukuros un apkārtnē ienāk jaunas ģimenes, tiek iegādāti apbūves gabali, kas nozīmē, ka Dukuri nākotnē vēl attīstīsies.
“Mēs vēlamies, lai atbilstoši tam tiktu sakārtota arī infrastruktūra. Šis nav Sūnu ciems,” bilst O.Ansone, turklāt uzsver, ka Dukuri nebeidzas pie dzelzceļa pārbrauktuves vai pirmā krustojuma. Dukuri ir apdzīvota vieta, un iedzīvotāji mitinās arī tālāk aiz pirmā ceļa līkuma.

“Ja mums pašvaldība stāsta, ka Dukuros ir iekārtots apgaismojums, tad mums ir jautājums, kas ir Dukuri. Mēs, tālāko māju iedzīvotāji, esam neizpratnē, jo šis ceļa posms līdz Vāveres ielas krustojumam un tālāk ir tumsā tīts, nav apgaismojuma,” par problēmām runā O. Ansone un vairākas apkaimes mājas iedzīvotājas.

Vietējie atzīst, ka sazinājušies arī ar “Latvijas Valsts ceļu” darbiniekiem, kas veic ceļa posma rekonstrukciju, un saņēmuši atbildi, ka šī ir ceļa būves pirmā kārta. Tālāk iedzīvotāji kopā ar pašvaldību var domāt par ceļa rekonstrukcijas otro kārtu un tam atvēlēt nepieciešamos līdzekļus.

Laikraksts “Druva” sazinājās ar Priekuļu novada pašvaldības izpilddirektoru Fjodoru Puņeiko un izklāstīja vietējo satraukumu un lūgumu. “Druva” noskaidroja, ka tālākā perspektīvā pašvaldība varētu domāt un plānot gājēju ceļa izbūvi Dukuros. Tas neesot neiespējami.

“Viss, protams, ir atkarīgs no budžeta iespējām, taču saprotam arī Dukuru ļaudis. Taču viņiem pašiem būtu jāsāk kārtot šo jautājumu. Vispirms viņiem jāuzraksta iesniegums pašvaldībai, un tad ar šādu dokumentu es varu iet pie novada domes deputātiem un sākt jautājumu risināt. Tā izdarīja arī jāņmuižnieki, kuri ir tikuši pie gājēju ietves un apgaismojuma no Valmieras šosejas krustojuma līdz Jāņmuižas ciematam,” skaidro F. Puņeiko. Viņš arī uzsver, ka pēdējos gados pamazām tiek sakārtota un labiekārtota visa novada teritorija, ne tikai novada centrs, kā bieži nākoties dzirdēt.

“Ļoti daudz finanšu līdzekļu aiziet skolu un bērnudārzu uzturēšanai un sakārtošanai. Tāpat liela daļa pašvaldības budžeta tiek tērēta sociālajam sektoram, taču esam gatavi izskatīt jebkurus Priekuļu novada iedzīvotāju lūgumus un ierosinājumus, arī Dukuru ciemata,” atvērts sarunai ir F.Puņeiko.