Ziņas

Sabiedrība

“Druvas” televizors vecpiebaldzietei

Kurš tiks pie laimesta. Tūlīt "Harmonijas" vadītāja Astrīda Kamša pateiks, kurš laimējis portatīvo radio. To grib zināt arī pārējie izlozes dalībnieki.Foto: Māris Buholcs

Janvārī redakcija sagādāja pārsteigumu tiem, kuri “Druvu” abonējuši sešiem mēnešiem un ilgākam laikam. Šajā reizē laimestu grozā bija 1658 abonementu lozes. “Tā jau ir vairāk nekā 20 gadu tradīcija – iepriecināt uzticamos lasītājus, tos, kuri abonējuši “Druvu” pusgadam un ilgākam laikam, piedāvājot iespēju piedalīties mantu loterijā,” atgādināja SIA “Cēsu Druva” valdes priekšsēdētāja, redaktore Andra Gaņģe. Lai izloze varētu notikt, ievērojot likumos noteikto, tajā piedalīties bija uzaicināti uzņēmuma sadarbības partneri.

“Druvas” lasītāji no redakcijas saņems septiņas ikdienas saimniecībā noderīgas mantas. Divas saimnieces tikai par to, ka viņas abonē un lasa “Druvu”, abonementu loterijā laimēja vafeļu pannas. Lozes viņām izvilka korespondente Sarmīte Feldmane un “Cēsu Druvas” grāmatvede Ilga Sproģe. Par abu laimīgo roku var priecāties Marika Rone Kaives pagastā un Anita Meire Drustu pagastā.

Asinsspiediena mērītāju no “Druvas” saņems Gunārs Ignatjevs Dzērbenes pagastā. Kā sacīja Andra Gaņģe, to izlozēt jāuztic Cēsu novada pašvaldības policijas vecākajam inspektoram Kasparam Blaumanim, jo valda taču uzskats, ka, ieraugot policistu, paaugstinās asinsspiediens.

Radio pulksteņa īpašnieci loterijā noteica VAS “Latvija Pasts” Cēsu 2.pasta nodaļas priekšniece Elīna Ozoliņa. To saņems Līvija Zauere Cēsīs. Un varēs būt gandarīta, ka pastniece avīzi vienmēr atnes laikā.

Mudinot kādreiz radio paklausīties arī literāros lasījumus un iestudējumus, noteikt, kurš laimējis portatīvo radio, tika aicināta kultūras biedrības “Harmonija” vadītāja Astrīda Kamša. Viņa izvilka lozi Laimonim Miglānam, kurš dzīvo Cēsīs, Dzintara ielā. “”Harmonija” arī atrodas Dzintara ielā. “Tā ir sagadīšanās, tikai savējie taču jāatbalsta,” priecīga, ka “Druvas” loterijas balva tikusi ielas kaimiņam, bija Astrīda Kamša.

Savukārt putekļu sūcēja īpašnieku noteica Cēsu Centrālās bibliotēkas direktore Natālija Krama. To saņems cēsniece Dace Treikmane.

Visus šos gadus “Druvas” abonementu loterijas galvenā balva bijis televizors. Arī šogad. SIA “Cēsu Druva” valdes priekšsēdētāja Andra Gaņģe to izlozēja vecpiebaldzietei Eivai Oleksai.

Par paveikto loterijas norises dalībnieki bija gandarīti. “Savulaik biju kultūras darbinieku arodbiedrības biedre. Bija piedāvājums pieteikties iespējai nopirkt jaunu automašīnu. Pieteicos. Notika izloze. Todien pati nebiju Cēsīs, palūdzu kolēģi Zaigu Eglīti, un viņa izvilka lozi ar tiesībām pirkt jaunu “Moskviču”,” atmiņās par loteriju laimestiem kavējās Natālija Krama. Astrīda Kamša atcerējās, ka bērnībā loterijā laimējusi pudelīti ar smaržām. “Loteriju kārdinājumam neatsaucos. Taču savu reizi gadās piedalīties prezentācijās, kurās notiek izloze. Nesen vinnēju ceļojumu uz Parīzi. Esmu tur bijusi, kādam uzdāvināšu. Pirms tam laimēju ceļojumu uz Turciju. Diemžēl par vinnestu aizmirsu, un tā arī laimests palika neizmantots,” pastāsta Astrīda. Kaspars Blaumanis bērnībā laimējis iespēju vērot putnus Papē. Avīze “LABA” rīkojusi konkursu, kurā Kaspars piedalījies. “Tas bija interesants pasākums,” uzsver Kaspars Blaumanis un piebilst, ka vispār jau loterijās viņam neveicas. Elīna Ozoliņa kādā izlozē reiz laimējusi abonementu uz sporta zāli, tas tā arī palicis neizmantots.

Visi izlozes dalībnieki uzsver, ka ir cītīgi “Druvas” lasītāji. Kaspars nosmej, ka parasti sāk ar profesionālajām interesēm – policijas ziņām un “Hallo, “Druva””, bet Elīna Ozoliņa atklāj, ka avīzē vispirms pārskata fotogrāfijas, tikai tad ķeras pie virsrakstu lasīšanas. “Sāku ar pirmo lappusi, jo tajā ir pats svarīgākais, tad pāršķirstu un parasti jau izlasu visu. Protams, gaidu par kultūru,” avīzes lasīšanas metodiku atklāj Astrīda, bet Natālija atzīst, ka arī visu avīzi cītīgi ne tikai pāršķirsta, arī izlasa.

“Druvas” sadarbības partneri, loterijas izlozes dalībnieki redakcijai novēlēja prast saglabāt līderpozīcijas Latvijas reģionālo mediju vidū, lai arī jaunatne pārliecinās, ka “Druvā” ir, ko lasīt, lai lasītāji atrod avīzes lappusēs to, kas viņus visvairāk interesē. Lai vēlēšanu laikā daudz rakstām par politiku un palīdzam ievēlēt īstos un gudrākos vadītājus.

“”Druva” un Valmieras “Liesma” ir vienīgās reģionālās avīzes, kas iznāk četras reizes, “Kurzemes Vārds”, Liepājas laikraksts, iznāk piecas reizes, citas avīzes – trīs un pat vienreiz nedēļā. “Druvai” ir 3617 abonementi, bet katra numura tirāža 4700 eksemplāri. Esam otrais abonētākais reģionālais preses izdevums Latvijā un abonētākais “Latvijas Pastā”, savukārt Vidzemē “Druvai” ir visplašākā lasītāju auditorija – esam lasītākā avīze Vidzemē,” ar lepnumu izlozes dalībniekiem stāstīja Andra Gaņģe un atzina, ka viņa īsti nepiekrīt, ka interneta dēļ sarūk interese lasīt avīzes. ” Arī jaunie lasa, bet, protams, maz. Atminoties jaunības gadus, jāatzīst, ka arī mani maz interesēja avīze. Ja nu vienīgi, ja bija uzrakstīts par kādu pazīstamu cilvēku. Vienīgais, ar ko varam ieinteresēt lasītājus, ir kvalitatīva un interesanti pasniegta informācija un analītiski raksti. Stāsti par cilvēkiem mums apkārt, raksti par vietējiem notikumiem, kurus nepamana centrālās avīzes, televīzija, bet mūsu lasītājiem tie ir svarīgi, un mēs tos stāstīsim, rakstīsim par aktuālo, veiksmēm un kļūdām, koru skanīgām dziesmām un daudz, daudz ko citu,” sacīja Andra Gaņģe. Nākamā loterijas izloze nākamgad janvārī.