Ziņas

Sabiedrība

“Druvas” kalendārs jau gatavs

Laiks domāt par nākamo gadu, par jaunu kalendāru. “Druvas” abonentiem par to nav jāuztraucas, jo ikviens janvārī saņems sienas kalendāru.

“Latvijas vērtība ir tās daba. Arī mūsu nākamā gada kalendārā ir daudziem tik pazīstamās Latvijas ainavas visos gadalaikos. Tik mainīgas un skaistas kā pati Latvija,” stāsta SIA “Cēsu Dru­va” valdes priekšsēdētāja Andra Gaņģe un atklāj, ka fotogrāfiju autors ir piebaldzēns Aivars Ošiņš.

“Viņš ierauga to, kam ikdienā paskrienam garām. Nofotografē un mirkli parāda mums, lai varam priecāties un arī paši mēģināt ieraudzīt savu zaļo Latviju,” saka A. Gaņģe.

“Fotografēšana ir kā gleznošana, mirkļa tvērums,” uzsver fotogrāfs un atklāj, ka patlaban gaida brīdi, kad Piebalgā sāks snigt. “Esmu noskatījis mežābeli ar zaļiem āboliem, apsniguši lielām pārslām, tie būs ļoti skaisti. Apkārt ir tik daudz gleznainu vietu. Saulrietā, rīta miglā, baltā ziemā ik paugurs izskatās citāds. Piebalgas pakalni ir īsta rota. Reinis Kaudzīte teicis, ka Šveices kalni atgādinot Vecpiebalgas pakalnus,” pārdomās dalās A.Ošiņš. Viņš atzīst, ka visu mūžu ik dienu mācās, lai fotogrāfijās atklātu to, ko ieraudzījis. “Ja bilde nav īsta, tas taču uzreiz redzams. Foto tehniskās iespējas ir ļoti plašas, bet nekas nav vērtīgāks par patiesu kadru,” saka fotogrāfs un uzsver, ka pastaigās nekad neiet bez fotoaparāta, ja nu kādreiz aizmirstas, vienmēr nākas nožēlot, jo tiek pazaudēts kāds vērtīgs kadrs.

“Druvas” kalendāram izraudzītas fotogrāfijas, kurās redzamās ainavas daudzi atpazīs, tās mājās radīs noskaņu. Aivara Ošiņa fotogrāfijas apskatāmas arī nelielajā izstādē “Druvas” reklāmas nodaļā. “Esmu priecīgs, ka manas fotogrāfijas kādam patīk, ja varu kādam sagādāt prieku,” saka foto­grāfs Aivars Ošiņš.

“Druva” saviem abonentiem sienas kalendārus sarūpējusi jau septīto gadu. Dabas ainavas bija arī pirmajā redakcijas izdotajā kalendārā . Nākamajos varēja iepazīt mūsu puses pilis un muižas, baznīcas, tiltus, dabas objektus un pieminekļus brīvības cīnītājiem. Nākamā gada kalendāru jau var iegādāties Cēsīs: veikalos “Solo”, grāmatnīcā “Zvaigzne ABC” un, protams, arī “Druvas” redakcijā.