Ziņas

Sabiedrība

“Druvas” balvu ieguvēji noskaidroti

Izlozē laimestus. SIA “Cēsu Druva” līdzīpašnieceFoto: Māris Buholcs

Sagādāt cilvēkiem prieku vienmēr ir patīkami. To apzinās arī laikraksts “Druva”, ne tikai apmēram 200 reizes gadā četras reizes nedēļā dodoties pie saviem lasītājiem, lai informētu par aktuālāko, bet arī tradicionāli rīkojot loteriju pašiem uzticīgākajiem abonentiem. Tiem, kuri laikrakstu abonējuši uz pusgadu un ilgāk.

Šogad “Druvas” loterija notika jau 17. gadu. Interesanti bija paskatīties arhīvā, kā tad noritējusi pati pirmā – 1999.gada janvārī. Togad un vēl dažus gadus pēc tam loterija notika “Radio Trīs” telpās un tās norise tika translēta tiešajā ēterā. Kopš radio Cēsīs vairs nav, laimīgo mantu ieguvēji tiek noskaidroti laikraksta redakcijā, pieaicinot arī sadarbības partnerus.

Pirms izlozes SIA “Cēsu Druva” valdes priekšsēdētāja un laikraksta redaktore Andra Gaņģe pastāstīja, ka šogad laikrakstu pusgadam un ilgāk abonējuši 2074 abonenti, kuru vidū ir arī seši laimīgie, kuri saņems laikraksta dāvāto sadzīves tehniku.

A. Gaņģe arī pastāstīja, ka “Druvas” abonentu skaits saglabājies virs četriem tūkstošiem un šis joprojām ir otrs abonētākais reģionālais latviešu valodā iznākošais laikraksts Latvijā. Vairāk abonentu ir tikai Liepājas laikrakstam “Kurzemes Vārds”. Lielais abonentu skaits ir vislabākais apliecinājums tam, ka cilvēkiem ir svarīgas lokālās ziņas, stāsti par līdzcilvēkiem, notikumiem ne tikai vēsturiskā rajona teritorijā, bet visā Vidzemē.

Vairākus gadus starp loterijas mantām ir asinsspiediena mērītājs, un izņēmums nebija arī šis gads. Tas tāpēc, ka šīs ierīces ieguvēji vienmēr bijuši priecīgi, jo tā ir lieta, ko ikdienā nepērkam. Bet, ja kāds uzdāvina, esam priecīgi. Asinsspiediena mērītāja īpašnieku noteica “Latvijas Pasta” Cēsu 1.pasta nodaļas darbiniece Zane Ceple. Viņa arī pastāstīja, ka pasta nodaļa jau ir zināmās ceļa jūtīs, jo pēc Cēsu dzelzceļa stacijas renovācijas darbu beigšanas to pārcels uz šo ēku. Tas būs atvieglojums tiem, kuriem problēmas nokļūt pastā sagādāja samērā stāvās kāpnes. Ar Z. Ceples roku uzzinājām, ka asinsspiediena mērītājs ceļos pie Nadeždas Tukišas Amatas novada Drabešu pagastā.

Šo rindu autors noskaidroja, kurš turpmāk savā virtuvē, gatavojot ko garšīgu, varēs izmantot blenderi “Bosch”. Šo ierīci saņems Uldis Simsons, kurš dzīvo Priekuļos, Selekcijas ielā.

Katru gadu izlozē ir arī kāds jauninājums, un šogad “Druva” parūpējās, lai viens abonents turpmāk pats mājā varētu cept sev maizi. No savas pieredze varu teikt, ka šī ir ļoti vērtīga iekārta, jo svaigi ceptas maizes smarža mājā ir kaut kas īpašs. Maizes krāsniņas “VES” ieguvēju noskaidroja Cēsu Centrālās bibliotēkas vadītāja Natālija Krama. Viņa klātesošajiem pastāstīja, ka šobrīd viss bibliotēkas kolektīvs aizņemts ar iekārtošanos jaunajās telpās. Pārvākšanās pabeigta, un tagad visi čakli rosās, lai 18.februārī renovētā bibliotēka varētu uzņemt savus lasītājus un apmeklētājus. Noskaņojums viesiem esot ļoti pacilāts, jo telpas plašas, gaišas, apgādātas ar modernām tehnoloģijām.

Ar N. Kramas gādību noskaidrojās, ka maizes krāsniņa nonāks pie Annas Amantovas, kura dzīvo Amatas novada Drabešu pagastā.

Ja kādreiz loterijas mantu sarakstā bija mobilie tālruņi, tagad tos nomainījuši planšetdatori, kas kļūst par tikpat neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Planšetdatora “ACME” ieguvēju palīdzēja noskaidrot SIA “Cēsu Druva” līdzīpašniece Sarmīte Kalniņa. Viņas roka bija labvēlīga Ausmai Kļaviņai, kura dzīvo Cēsīs, Kalna ielā.

Kā ierasts, loterijā vienmēr piedalās kāds Cēsu pašvaldības policijas pārstāvis. Šoreiz klāt bija policijas priekšnieks Valdis Sviķis, kura uzdevums bija noskaidrot putekļsūcēja “Samsung” ieguvēju. Uzzinājām, ka šī mājas uzkopšanā noderīgā ierīce dosies uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu pie Gundara Seisuma.

Kopš pirmsākumiem galvenā balva bijusi – televizors, un interesanti, ka arī pirmajā gadā, tāpat kā šoreiz, kāds lasītājs ieguva zīmola “Philips” televizoru. Tiesa, šajos gados kardināli mainījušās tehnoloģijas, un tagadējie televizori jūtami atšķiras no līdzīgām ierīcēm pirms 17 gadiem.

Tradicionāli šīs balvas īpašnieku noskaidro “Cēsu Druva” valdes priekšsēdētājs, un A. Gaņģe sagādāja prieku Ilzei Zariņai, kura dzīvo Priekuļu novada Veselavas pagastā, kuras mājā nonāks jaunais tālrādis.

Laimētāji, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, savus laimestus var saņemt “Druvas” redakcijā Cēsīs, Gaujas ielā 8.

Jānis Gabrāns