Ziņas

Sabiedrība

“Druvas” abonēšana rit pilnā sparā

Lasītāju uzticība. Laikraksta "Druva" reklāmas konsultante Rudīte Brūvere (no kreisās) noformē laikraksta abonementu cēsniecei Ārijai Ozoliņai, kura ilgus gadus ir "Druvas" uzcītīga lasītāja.Foto: Marta Martinsone

Gads jau lēnām tuvojas izskaņai, tāpēc dažkārt nākas padomāt par nākamā gada darbiem. Arī par tādu nodarbi kā laikrakstu, žurnālu lasīšana. Kopš oktobra notiek preses izdevumu abonēšana, un daudzi mūsu laikraksta lasītāji to abonēt ierodas redakcijas Reklāmas nodaļā. 

“Druvas” reklāmas konsultante Rudīte Brūvere stāsta, ka abonētāji nāk ļoti aktīvi un jau sakrājies daudz kvīšu par nākamajam gadam abonēto laikrakstu: “Šogad oktobrī aktivitāte bija lielāka nekā citus gadus. Varbūt cilvēki ņēmuši vērā, ka tad vēl nav lieli komunālie maksājumi, arī citi lielāki izdevumi neplānojas kā decembrī, kad daudz citu tēriņu, tāpēc izmanto iespēju, lai abonētu “Druvu” ilgākam laika periodam. Oktobrī un novembrī lielākā daļa, apmēram 80 – 90 procenti, abonē avīzi visam gadam.”

Abonēšanu gadam nereti izvēlas tāpēc, ka tad 12 mēnešus “Druvu” var saņemt par 11 mēnešu cenu.

R.Brūvere norāda, ka katru dienu Reklāmas nodaļā iegriežas daudzi abonētāji, no kuriem vairums jau ir labi zināmi klienti. Īsā laikā sastapu divas lasītājas. Cēsniece Ārija Ozoliņa pastāstīja, ka lasot “Druvu” kopš brīža, kad sākusi dzīvot Cēsīs. Uz jautājumu, ko laikrakstā izlasa vispirms, viņa saka, ka laikam lasot ačgārni: “Kaut kā ierasts, ka sāku ar beidzamo lappusi, tad nākamo lappusi, nākamo, un tā, kamēr tieku līdz pirmajai.”

Viņa norāda, ka ir apmierināta ar laikraksta saturu: “Protams, ir reizes, kad paskatos un redzu, ka man tur nav nekā interesanta, bet pārsvarā piedāvājums man patīk, un nereti izlasu pilnībā visu. Patīk lasīt intervijas ar dažādiem cilvēkiem, patīk lasīt par skolas dzīvi, jo pati ilgus gadus esmu strādājusi skolā. Ar lielu prieku lasu ceļojumu aprakstus, jo pašai patīk ceļot un interesanti lasīt, ko cilvēki redzējuši, kur bijuši. Varbūt var gūt iedvesmu. Ļoti interesants ir “Novadnieks”, ko allaž izlasu. Tā kā lielu daļu sava darba mūža nostrādāju Spāres skolā, ar prieku lasīju seriālu “No Ieriķiem Alauksta virzienā.” Tas rosināja vēlreiz aizbraukt uz tām vietām, paskatīties, kā tur izskatās tagad.”

Jautāta, par ko gribētu lasīt vairāk, norāda, ka varētu biežāk publicēt mūsu puses literātu darbus – dzejoļus, stāstus. Reizēm jau tie esot, bet gribētos biežāk.

Dace Zālīte atnāca pasūtīt “Druvu” paziņai, taču pati jau arī reizēm pārlasot: “Mani saturs apmierina, pat nezinu, ko vajadzētu vēl. Labprāt lasu ziņas par notikumiem, par aktualitātēm izglītībā.” Arī viņa vienmēr nākot abonēt avīzi tieši uz redakciju.

Šāds pakalpojums redakcijā pieejams kopš 2009.gada, un, kā norāda R. Brūvere, šajā laikā lasītāji atzinīgi novērtējuši šo iespēju: “Protams, pagāja laiks, kamēr cilvēki apzinājās piedāvāto iespēju, visu laiku abonētāju skaitam bija tendence pieaugt. Tagad izveidojies noteikts kontingents, kas iegriežas regulāri. Katru dienu ienāk lasītāji, lai abonētu laikrakstu mēnesim, ceturksnim, pusgadam, gadam. Netrūkst to, kuri mēneša sākumā saprot, ka aizmirsuši pasūtīt, jo pasta kastē avīze neiekrīt, un tad nāk abonēt, lai vismaz turpmākā mēneša laikā to saņemtu. Laikrakstu var saņemt jau divas dienas pēc abonēšanas, tāpēc nekas pārāk nokavēts netiek. Ir pat gadījumi, kad cilvēks atnāk mēneša beigās, lai abonētu vismaz dažus pēdējos numurus.”

Samērā daudz to, kuri abonē tikai vienam mēnesim, tos Reklāmas nodaļā jau labi pazīst. Šie cilvēki īpaši novērtē to, ka redakcijā par šo pakalpojumu nav jāmaksā komisijas maksa. Ja laikrakstu sūta katram mēnesim, gada laikā tas ir jūtams ietaupījums.

R. Brūvere stāsta, ka ir aktīvāki abonēšanas periodi, mazāk aktīvi, bet neesot dienas, kad kāds abonētājs neiegrieztos. Pērn decembrī brīžiem pat veidojās rindas, lai vēl paspētu abonēt. Cilvēki, ejot maksāt komunālos maksājumus uz “CDzP” vai citās darīšanās, pa ceļam iegriežas arī redakcijā. Netrūkst arī lasītāju no apkārtējiem novadiem, pagastiem. R. Brūvere stāsta, ka aktīvāki ir Pārgaujas novada iedzīvotāji, kuri pa ceļam piestāj, lai ienāktu redakcijā. Brauc arī no Vaives pagasta, Priekuļu novada, citiem, esot arī no tālākiem novadiem, piemēram, Vecpiebalgas, no kurienes kāds lasītājs reizi mēnesī ienākot, lai abonētu “Druvu” nākamajam mēnesim.

“Joprojām netrūkst to, kuri, abonējot “Druvu”, vēlas pasūtīt arī citus žurnālus vai laikrakstus. Cilvēki, iespējams, domā, ja var vienu, kāpēc nevar citus, tāpēc vēlreiz gribam atgādināt, ka redakcijā var abonēt tikai “Druvu”,” stāsta R. Brūvere.

“Druvas” kolektīvs ne tikai dod iespēju abonēt laikrakstu redakcijā, bet domā arī par to, kā iepriecināt savus lasītājus. Gan ar saturiski bagātīgu laikrakstu četras reizes nedēļā, meklējot arvien jaunas tēmas, gan neaizmirstot par dāvanām uzticamākajiem. Katrs, kurš abonējis laikrakstu vismaz vienam 2016.gada mēnesim, janvārī saņems “Druvas” kalendāru, bet tie, kuri būs abonējuši uz pusgadu vai gadu, piedalīsies dažādu sadzīves mantu loterijā.