Ziņas

Sabiedrība

“Druvai” iznācis 12 000. numurs

Ieskats. Redaktore Andra Gaņģe un korespondente Mairita Kaņepe faktus no "Druvas" vēstures rod redakcijā, avīzes iesējumu bibliotēkā.Foto: Māris Buholcs

Šonedēļ “Druva” – laikraksts Vidzemes novadiem – nosvinējis 12 000. numura iespiešanu. Savās pastkastītēs atrasts vai veikalā nopirkts, pie lasītājiem tas nokļuva vakar. Kā tas tapa? – par to turpmākajā stāstā un reportāžā.

Trešdienas rīts, kā katra darbadiena, “Druvā” sākās ar plānošanas sapulci. Kas svarīgs noticis pēdējās dienās un stundās, kurp doties, kādus tematus izraudzīties nākamās dienas, ceturtdienas, numuram? Sakāmais bija katram žurnālistam, visu to kopā savest vajadzēja redaktoram. Un tad sākās darbs, kurā ikviens skaita minūtes. Žurnālistiem jāpaspēj aizbraukt uz notikuma vietu, satikt cilvēkus, bet vēl pa vidam sazvanīties un sarakstīties ar kādu informācijas devēju e-pastā.

KOMANDĀ. Korektore Sandra Trēziņa un maketētāji Anda Dzenža un Dainis Sprancis strādā pie 12 000. numura sagatavošanas.

* KOMANDĀ. Korektore Sandra Trēziņa un maketētāji Anda Dzenža un Dainis Sprancis strādā pie 12 000. numura sagatavošanas.

KULTŪRAS ZIŅĀM. Korespondents Jānis Gabrāns Dzejas dienu sarīkojumā Priekuļu novada "Leukādijā".

* KULTŪRAS ZIŅĀM. Korespondents Jānis Gabrāns Dzejas dienu sarīkojumā Priekuļu novada “Leukādijā”.

Viss notiek strauji, jo jāpaspēj vēl materiāls uzrakstīt un atdot redaktoram līdz noteiktam laikam, lai tad tas tiktu lasīts, pārlasīts un izlemts, kurā lappusē un tieši kā tas nonāks pie lasītāja. Kamēr žurnālisti vēl tikās ar jaunāko notikumu varoņiem, korektors jau steidza lasīt iepriekšējā dienā saņemtos materiālus, bet maketētājs veidot lappuses, lai tās būtu iespējami labāk pārskatāmas, lasāmas, lai piesaistītu lasītāja acis.

ZINA. Autovadītājs Eduards Kepinskis zina vēsturiskā Cēsu rajona ceļus, tādēļ žurnālistus konkrētajā vietā var nogādāt laikā.

* ZINA. Autovadītājs Eduards Kepinskis zina vēsturiskā Cēsu rajona ceļus, tādēļ žurnālistus konkrētajā vietā var nogādāt laikā.

 

Arī reklāmas nodaļā darba diena vienmēr sākas saspringti, lai arī lielākā daļa pieteikto sludinājumu un reklāmas apkopota jau iepriekšējās dienas vakarā. Taču ik rītu reklāmas konsultantes vēl precizē, sarakstās, sazvanās ar klientiem, lai viss būtu tieši tā, kā viņi vēlas. Kad reklāma samaketēta, tā vēl tiek rūpīgi lasīta un labota, lai neieviestos kāda kļūda.

AKTUALITĀTE. Korespondente Liene Lote Grizāne gatavo ziņu par izmaiņām īslaicīgās aizturēšanas kamerās policijā.

* AKTUALITĀTE. Korespondente Liene Lote Grizāne gatavo ziņu par izmaiņām īslaicīgās aizturēšanas kamerās policijā.

 

Līdz vieniem pēcpusdienā ir skaidrs, kādas korespondences būs nākamajā numurā, kāda reklāma tiks ievietota. Tāpat notika arī trešdien. Žurnālisti jau sāka domāt par piektdienas numuram rakstāmo, bet redaktors, korektors un maketētāji turpināja darbu pie šī, 12 000. numura. Līdz pulksten pieciem pēcpusdienā tam, izmantojot internetu, jātiek nosūtītam uz “Latgales drukas” tipogrāfiju Rēzeknē, kur tiek iespiestas vairākas Vidzemes avīzes.

VĒRTĒ. Korespondente Sarmīte Feldmane un fotogrāfs Māris Buholcs izvēlas fotogrāfiju publicēšanai.

* VĒRTĒ. Korespondente Sarmīte Feldmane un fotogrāfs Māris Buholcs izvēlas fotogrāfiju publicēšanai.

 

Un jau naktī, kad avīze bija nodrukāta, to no Rēzeknes aizgādāja uz “Latvijas Pasta” sadales centru Valmierā. Agri no rīta laikrakstu saņēma pārdošanai veikalos un kioskos, bet abonentiem to sašķiroja un piegādāja pasta darbinieki.

 

 

 

Avīze no idejas līdz rokā paņemamām papīra lapām noiet garu ceļu, tajā iesaistīts daudz cilvēku. Un visi ir gandarīti, ka viņu darbs nav velts, ka netrūkst lasītāju, kas novērtē padarīto.

SKAITĻU VALODĀ. Galvenā grāmatvede Ilga Sproģe aprēķina "Druvas" kārtējā laidiena tirāžu.

* SKAITĻU VALODĀ. Galvenā grāmatvede Ilga Sproģe aprēķina “Druvas” kārtējā laidiena tirāžu.

MIRKLIS. Reklāmas konsultante Dita Rudzīte (no kreisās) un Rudīte Brūvere, vidū maketētāja Marta Martinsone redakcijas pagalmā.

* MIRKLIS. Reklāmas konsultante Dita Rudzīte (no kreisās) un Rudīte Brūvere, vidū maketētāja Marta Martinsone redakcijas pagalmā.

INTERVIJA. Korespondente Monika Sproģe intervē cilvēkus topošajam rakstam par Priekuļiem.

* INTERVIJA. Korespondente Monika Sproģe intervē cilvēkus topošajam rakstam par Priekuļiem.