Ziņas

Sabiedrība

“Druva” saņem Goda zīmi

Pagodināšana. Latvijas savienības “Černobiļa” viceprezidents Māris Šops apbalvojumu pasniedz Ivaram Oraševskim, apbalvojumu “Černobiļas varonis” saņēmis Imants Priedītis.Foto: Indars Krieviņš

Latvijas savienība  “Černo­biļa” pagodinājusi uzņēmumu SIA “Cēsu Druva”, pasniedzot kolektīvam Goda zīmi, tā novērtējot laikraksta “Druva” veikumu vairāku gadu garumā. “Par nozīmīgu ieguldījumu informācijas atspoguļošanā masu medijos un sakarā ar Černobiļas atomelektrostacijas 31. gadadienu,” tā teikts uzņēmumam “Cēsu Druva”, valdes priekšsēdētāja Andra Gaņģe, piešķirtajā apliecībā līdz ar pašu apbalvojumu.

Latvijas savienības “Čer­nobiļa” izskatīja biedrības Cēsu nodaļas priekšlikumu, atzīmēt laikraksta Vidzemes novadiem – “Druva” – iniciatīvu no gada gadā sabiedrību informēt par cilvēkiem, kuri dzīvo Cēsu pusē un vistiešākā mērā bijuši pasaules mēroga radioaktīvās katastrofas novēršanā. Avārija notika Uk­rainā 1986. gadā. Biedrība Lat­vijā apvieno tos cilvēkus, kuri tika pakļauti iesaukumam, lai dotos uz katastrofas vietu likvidēt sekas. Šie cilvēki un viņu ģimenes traģēdijas sekas izjūt aizvien, kaut pagājis 31 gads. Saņemtās radioaktivitātes dēļ toreizējiem glābējiem ir nemitīgi jāpievēršas veselības uzlabošanai. Daļa cilvēku tomēr zaudējuši darba spējas, bet daļa priekšlaicīgi miruši. Šo cilvēku drāmas turpinās. Par to vairākkārt bijis rakstīts  “Dru­vā”, informējot sabiedrību par līdzcilvēkiem, par viņu likteņiem, biedriem sniegto morālo un juridisko atbalstu.

Latvijas savienības “Černo­biļa” viceprezidents Ilmārs Kal­niņš un Goda zīmes domes priekšsēdētājs Māris Šops viesojās Cēsu nodaļā, pasniedzot Latvijā atzītu apbalvojumu, kā arī starptautisku – “Černobiļas varonis”.  Cēsu nodaļu todien pār­stāvēja  Ivars Oraševskis, Jānis Ķezis, Uģis Bībers, Pēteris Verdenfelds, Einārs Lācis, Imants Priedītis un Aivars Mednis. Biedrības vadītājs Alfs Lapsiņš Goda zīmju un medaļu saņemšanai bija izraudzījies Cēsu bibliotēkas  konferenču zāli.