Ziņas

Sabiedrība

Drusti lepojas. Visuma centrs!

No Raunas! Raunas novada tūrisma organizatore Katrīna Vītola lepojas ar plašo suvenīru klāstu. Foto: No albuma

Rauna aizvien vairāk vietējiem ceļotājiem kļūst par galamērķi. Viņi kārtējoreiz pārliecinās, ka te, ko redzēt, ir gana daudz.

“Viesi piemiņai aizved kaut ko no Raunas. Vienmēr Raunai un novadam bijuši dažādi suvenīri, praktiskas lietas, kuras rotā pagasta nosaukums. Šopavasar esam paplašinājuši piedāvājumu klāstu. Uzraksts “Rauna – vieta, kur būt daudziem” atgādinās te pieredzēto,” stāsta pašvaldības tūrisma organizatore Katrīna Vītola.

Krekliņi, džemperi ar kapuci, piekariņi, pildspalvas, dažādu krāsu iepirkuma maisiņi, tāpat T krekli, krūzītes. “Daudziem pārsteigums ir mazās bīdāmās puzles, uz kurām Raunas Staburags un skats no “Debess maliņas”. Tās tapušas pēc centra vadītājas Justīnes Buliņas idejas un bērniem ļoti patīk. Iecienītas ir Raunas eko krūzes, tādas veikalā nenopirkt,” stāsta Katrīna un atklāj, ka vispopulārākais novada suvenīrs ir krekliņš ar uzrakstu “Drusti – Visuma centrs”. “Tie ir pasūtīti vēl. Šķiet, katra drustēniešu ģimene tādu iegādājusies. Drustēnieši ļoti lepojas ar savu pagastu, vietu, kur dzīvo. Jāņos un novada svētkos droši vien viņi citiem atgādinās savu identitāti. Tāpat arī magnētiņš ar Drustu baznīcu ātri tika izpirkts.”

Katrīna atzīst, ka šovasar interese par novada suvenīriem ir lielāka nekā citus gadus. Tā Raunas vārds aiziet uz citiem novadiem un pilsētām.
“Arī ārkārtējās situācijas laikā daudzas ģimenes brauca uz Raunu. Piedāvājām pastaigu maršrutus, lai iepazītu apkaimi. Jau bijuši pirmie pieteikumi ekskursijām jūlijā,” stāsta Katrīna un uzsver, spriežot pēc tā, ka pēc brīvdienām vienmēr ir jāpapildina bukletu stends autoostā, viesu netrūkst.