Ziņas

Sabiedrība

Drosmes kastes sarūpētas

Drosmei. Cēsu klīnika saņēma bagātīgu dāvinājumu – papildinājumu Drosmes kastēm, kas palīdz mazajiem pacientiem atveseļošanās laiku pavadīt saistošāk.Foto: Iveta Rozentāle

Cēsu klīnikas Bērnu nodaļa, Neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļa nedēļu sāka ar priecīgu notikumu – Līvu pirmsskolas izglītības iestāde, Vecpiebalgas vidusskola un pirmsskola “Mazputniņš” atveda piepildītās Drosmes kastes.

Tajās skolēni, pedagogi un citi līdzcilvēki bija sarūpējuši nelielas rotaļlietas, krāsojamas grāmatas, spēles un citas noderīgas lietas, ko pēc pārdzīvotām procedūrām mazie pacienti pēc savas izvēles var saņemt kā apbalvojumu par drosmi, pacietību un izturību. Tās ļauj aizmirst gan par brīžiem nepatīkamo procedūru, gan padara košāku un interesantāku atveseļošanās laiku slimnīcā. Bērnu nodaļas darbinieces, saņemot bagātīgi sarūpēto dāvinājumu, viena caur otru turpināja pateikties, sakot, ka tas palīdzēs bērniem gan mazināt nedrošību, gan būt priecīgākiem.

No Vecpiebalgas vidusskolas bija atbraukuši arī skolēni Sintija Briede un Ernests Biķernieks. Viņi pastāstīja, ka visi labprāt iesaistījās, lai padarītu priecīgākus bērnus, kuriem jābūt slimnīcā, vēl jo vairāk, ja tas ir Ziemassvētku laikā. Skolēni teica, ka pašiem svētkos nav bijis jāpaliek slimnīcā, bet slimnīcā ir nācies būt un laiks, kas jāpavada veseļojoties, rit ļoti lēni. Lai tas paietu ātrāk, palīdz sarunas ar vecākiem un draugiem.

Vecpiebalgas vidusskolas direktora vietniece pirmsskolā Agita Šulca vērtē, ka atsaucība Drosmes kastu pildīšanai bija ļoti liela: “Mums ir piecas pirms­skolas grupiņas, katrā bija kaste, ko piepildīt, kā arī darbiniekiem vēl sava. Iecerētais izdevās. Es kā pieaugušais domāju, ka ir svarīgi bērniem iemācīt ne tikai gaidīt dāvanas, bet arī sniegt tās otram, jo, kā ir teikts, saņemot mēs piepildām rokas, bet dodot – piepildām sirdi. Prieks arī par audzēkņu vecāku atsaucību, jo vecāki ir paraugs – kādi būs paši, tādi izaugs bērni.”

Līvu pirmsskolas audzinātāja Rudīte Aploka un pedagoga palīdze Liene Gricmane, atvedot sarūpēto, vērtēja, ka tas bijis ļoti mīļš projekts: “Novērtējam katru, kurš iesaistījās, un sarūpējām katram dāvinātājam kā pateicību no pašu gatavotas piparkūku mīklas ceptas piparkūkas ar svētku sveicienu. Bērni piparkūkas saiņoja, tādējādi pasakot paldies ikvienam, kurš iesaistījās.” Darbinieces arī vērtēja, ka mazuļi līdz ar akciju uzzināja, kas ir Drosmes kaste un kam tā ir nepieciešama, ka katrs arī šādā veidā var palīdzēt pārvarēt sarežģītas dzīves situācijas.

Jau iepriekš Cēsu klīnikai Drosmes kastes dāvinājumu sarūpējuši darbinieki no Vidzemes reģiona ugunsdzēsēju brigādes un Vidzemes rajona tiesas.