Ziņas

Sabiedrība

Droši un skaisti

Var droši skriet. Vecpiebalgas bērnudārza pagalmā tagad ir bruģēti celiņi, apkārt jauna sēta.Foto: Sarmīte Feldmane

Vecpiebalgas pirmsskolas izglītības iestādes apkārtne kļuvusi sakoptāka, bērniem tīkamāka. Apkārt ēkai uzbūvēta jauna sēta, jo vecā bija savu laiku nokalpojusi. Ierīkoti bruģēti celiņi, pa kuriem bērni varēs braukāt ar riteņiem. Veikta arī apzaļumošana. Tas izdarīts par pašvaldības līdzekļiem.

“Katru gadu, iesaistoties projektos, ar vecāku atbalstu bērnudārza pagalmā tiek kas jauns ierīkots. Savulaik vecāki uzstādīja līdzsvara baļķi, daudz ko citu. Pavasarī uzstādīsim galdu un solus, kas ir jau ir izgatavoti. Bērniem prieku sagādā jaunais,” stāsta pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Agita Šulce un atklāj, ka ir ieceres piesaistīt finansējumu un pavasarī bērniem sagādāt vēl kādu pārsteigumu.

Šajā mācību gadā Vecpiebalgas bērnudārzu apmeklē 81 mazulis. Tik daudz nav bijis ilgus gadus, parasti audzēkņu skaits bijis ap 70. Jaunākajā grupiņā ir 20 bērnu, un darbā pieņemta vēl viena auklīte.

“Lai gan demogrāfijas rādītāji nav pozitīvi, esam ļoti priecīgi, ka bērnudārzā tik daudz audzēkņu. Mums savas atvases uztic arī vecāki no Zosēniem, Inešiem, Taurenes, Liezēres. Īpašs prieks, ka atgriežas jaunās ģimenes, kurās ir bērni,” pastāsta A.Šulce.