Ziņas

Kriminālziņas

Draud policijas darbiniekam; brauc reibumā

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 76 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 17 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 20 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajā diennaktī, Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā, reģistrēti 7 ceļu satiksmes negadījumi. Trijos no negadījumiem, saņemta informācija par trijiem cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi vadītāji. Noformēti 75 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 42 bija par ātruma pārsniegšanu.

17.jūnijā, pulksten 13:58 Priekuļu novadā, 1976.gadā dzimis vīrietis draudēja policijas darbiniekiem ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu. Valsts policija saņēma informāciju par kādu ģimenes konfliktu. Uz notikumu izbrauca policijas norīkojums un ierodoties norādītajā adresē, vīrietis ar ierocim līdzīgu priekšmetu draudēja policijas darbiniekiem, ja tie tuvosies dzīvesvietai. Pēc darbinieku likumīgās prasības nomest ieroci, vīrietis paklausījis un nolicis gāzes pistoli. Persona tika aizturēta un noskaidrojās, ka vīrietis bijis vairāku promiļu reibumā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess un policija noskaidro notikušā apstākļus. Jāpiebilst, ka ierocis nebija likuma noteiktajā kārtībā reģistrēts un tika izņemts.

18.jūnijā, pulksten 20:21 saņemta informācija, ka Valkas novadā, Ērģemes pagastā, pa autoceļu Valka – Rūjiena pārvietojas automašīna “Toyota”, kura ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus. Izbraucot policijas norīkojumam, minētā automašīna tika apturēta un izrādījās, ka tās vadītājs – 1972.gadā dzimis vīrietis, pie transportlīdzekļa stūres sēdies alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā sasniedza 2,95 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

19.jūnijā, pulksten 04:50 Rūjienas novadā, Jeru pagastā, autoceļa Naukšēni – Apsītes un Andricēni – Nurmi krustojumā, 1973.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Volkswagen”, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Opel”, kuru vadīja 1977.gadā dzimis vīrietis. Rezultātā notika abu transportlīdzekļu sadursme un ceļu satiksmes negadījumā cieta 1973.gadā dzimusī sieviete. Cietusī nogādāta tuvākajā ārstniecības iestādē un policija noskaidro notikušā apstākļus.