Raksti

Domas

Viss ir salīdzinājumā

Sarmīte Feldmane

Nav nekā dīvaināka par naudu. Sācies Ziemassvētku iepirkšanās drudzis, un atkal par maksāšanas līdzekli tiek runāts vairāk nekā par svētkiem, kurus gaidām. Laikam gan cilvēkam sevi ļoti, ļoti jāpiespiež atcerēties, kur kāds reiz būtu atzinis, ka viņam naudas pietiek. Jo tās vairāk ir, jo palielinās vajadzības.

Sabiedrība pagājušonedēļ cepās, ka Latvijas Eiroparlamenta deputātiem Mamikinam un Grigulei neesot kauna, naudas kāre viņus pievārējusi, jo kā citādi par Mamikina praktikanti strādātu Grigules meita Anete, bet pie Grigules stažētos Mamikina dzīvesbiedre Natālija. Var vien piebilst, ka EP deputātiem atbalsta personāla algošanai piešķir 23 392 eiro mēnesī un palīgus izvēlas pats deputāts. EP tikai pārbauda dokumentu esamību un izmaksā naudu. Alga stažieriem Briselē uz rokas nevar pārsniegt 1449 eiro mēnesī. EP gan ir noteikums, ka interešu konflikta dēļ nodarbināt savus radiniekus nedrīkst. Un to jau viņi arī nedara, taču gādā, lai pieejamā nauda neiziet no ģimenes loka.

Var, protams, spriest, cik lielas, milzīgas, nesamērīgas vai mazas algas saņem EP deputāti. Viss ir salīdzinājumā. Un tikai. Te vietā ir stāsts par Elbas filharmoniju Hamburgā. To bija plānots uzcelt trijos gados par 77 miljoniem eiro, bet nākamgad, kad tā sāks darbu, būs pagājuši vairāk nekā deviņi gadi un iztērēti 866 miljoni eiro. Kompleksā ir Lielā zāle ar 2150 vietām un Mazā zāle 550 vietām, kā arī Studijzāle ar 170 vietām, turpat ir mūsdienīga viesnīca ar 250 vietām, 45 privāti dzīvokļi un auto novietne 500 mašīnām. Biļetes uz atklāšanas koncertu jau var nopirkt. Lielajā zālē pirmajā rindā tā maksā 11 tūkstošus eiro. EP deputāta alga bez piemaksām mēnesī uz rokas ir 6200,72 eiro. Viss ir salīdzinājumā.

Gluži tāpat cēsnieki vērtē tos, kuri strādā Rīgā, kur algas lielākas. Būtu mums tādas! Bet tas, kas ir daudz Cēsīs, nebūt tā nav Rīgā vai Siguldā. Tad ir izvēle – dzīvot un strādāt tur, kur esi, vai doties, kurp gribi. Un galvenais neklaigāt, cik labi tur, kur manis nav. Ja visu laiku skriesi, kur ir labāk, mūža nogalē nāksies atzīt – kad ieradies, dzīve tur vairs nebija tik salda.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *