Raksti

Domas

Vēl joprojām spēkā – sargā sevi un pasargā citus!

Anna Kola

Tikko izslimoju “Covid-19”. Pirmo reizi. Ar visām trim vakcīnām. No pēdējās gan pagājis krietni vairāk nekā pusgads, tādēļ jāsecina, ka zinātniekiem ir taisnība – vakcīnu darbības laiks pēc sešiem mēnešiem krietni samazinās.

Ir vasaras vidus, jūlijs, un pēc visiem mūsu platuma grādu likumiem vasarā nevajadzētu slimot – vismaz ne ar tādiem vīrusiem, ko ikdienā saucam par apsaldēšanos: sāpošs kakls, galva, drudzis, ja nu kāds vēdervīruss vēl ir pieņemams. Tomēr kovids šo ierasto kārtību tā krietni izmainījis un, šķiet, šeit ieradies uz palikšanu. Ne sezonālu, bet visa gada garumā ar pārmaiņām tā jau ne pārāk pieticīgajā simptomu buķetē ik pa trim mēnešiem, ko parāda fakts, ka pētnieki ik pēc laika atklāj kādu jaunu paveidu.

Mums ar meitām, kas arī izslimoja kovidu, valstī noteiktās 10 karantīnas dienas jau aiz muguras, un tomēr uz veikaliem joprojām ejam, uz sejas liekot maskas. Lieki piebilst – vidējais apmeklētājs, nemaz nerunājot par apkalpojošo personālu, uz mums noraugās ja ne ar ieplestām acīm, tad ar neslēptu smīnu noteikti. Mani tas nebeigs pārsteigt, šī vieglprātīgā, sevi un acīmredzami citus necienošā attieksme.

Jā, mēs arī slimojām vieglā formā, bet pat tā nemaz tik viegla un pacilājoša nebija. Visam klāt vēl minētās 10 dienas, kad nekur īsti nevar doties. Slimojot prātoju, kā klājas tiem, kas šīs trīs bēdīgi slavenās potes nav saņēmuši un negrasās to darīt. Kā viņiem noritētu slimības gaita, vai tikpat viegli? Arī trīs dienās viss būtu aiz muguras? Vai tomēr šķistu, ka palēnām slīksti nost pats savās mājās pie atvērta loga? Domāju, bez trim šļircēm noteikti arī man būtu bijis smagāk, kā arī tiem citiem, ar ko esmu runājusi par slimības gaitu.

Nepazīstu nevienu, kurš nebūtu vakcinējies un būtu pārslimojis kovidu. Visi manā paziņu lokā ir saņēmuši vismaz divas potes. Ja šis ir vasaras vidus, pats pilnzieds un jaunatklātu Covid-19 pozitīvo gadījumu skaits ir tuvu tūkstotim dienā, ko darīsim, teiksim, oktobrī? Atkal zākāsim skolu vadības par to, ka mācības attālināti? Jācer, ka līdz tam nenonāks. Bet, lai tas nenotiktu, varbūt tomēr ir vajadzīgs apdomāt, ka sabiedriskās vietās varam noslēpt seju zem maskas, lai nenonākam starp tūkstoš dalībniekiem, kas veido ikdienas pozitīvo gadījumu statistiku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *