Raksti

Domas

Vasara tikai pusē!

Mairita Kaņepe

Šis gads mums pasniedzis ko īpašu. Savu Latviju, kuru zinām un mīlam, ir iespēja ieraudzīt ar jaunu skatu, kādā brīdī apjaušot, ka varam to iemīlēt no jauna.

Jā, līdz šim daudzi, kuriem ir iespēja strādāt un nopelnīt, atvaļinājumā devušies tālākos ceļojumos un iepazinuši pasauli. Šovasar, kad esam rosināti apceļot savu zemi, nav šaubu, ka Latvija mums sniegs gandarījumu. Pieņēmusi draugu piedāvājumu laivot pa Gauju, upi, kura tek kilometra attālumā no manas mājas, vairāk sliecos izbaudīt vasaras priekus draugu un paziņu lokā. Taču tas nebija galvenais. Es satikos ar Gauju. Tik daudz ūdeņu aiztecējis, kopš skolas gados Gauja bija mana vasaras māsa, draudzene un rotaļu biedrs. Vai katra diena pagāja pilsētas peldvietā. Turp nobraucu ar pilsētas autobusu, kam galapunkts bija Gaujas krastā pie Raiskumkroga.

Šovasar, dodoties laivu braucienā pa Gauju ar ceļotājiem no Ikšķiles un Aizkraukles, sākumā šķita, ka upe mani nepārsteigs. Viss zināms, viss redzēts. Kādreiz. Taču ielaižot laivas Gaujā pie Valmieras un dodoties divu dienu un vienas nakts ceļojumā, arī man, gaujmalietei, bija atklājumu un atkalredzēšanās prieks, stundām cilājot airus, skaitot Gaujas līčus un rokas stiepiena attālumā skatot tauriņu un ūdensputnu dzīvi.
Daudzas vasaras pagājušas atvaļinājuma ceļojumos aizraujošās, tālās zemēs. Taču tepat Latvijā 2020. gada vasara ir ne mazāk skaista! Mūsu garākā upe Gauja jūlija vidū sasilusi silta kā Vidusjūra, ūdeņiem bagāta kā Donava, augu valsts piepildīa kā Reina, zivīm bagāta kā Jeņiseja, klinšainiem krastiem, daudziem līčiem kā … Tā varētu turpināt. Turklāt vasaras nedēļu nogalēs tik apdzīvota ar laivām, plostiem, dažbrīd baržām, ka nāk prātā Sēna Parīzē.

Par ko, apceļojot Latviju, līdz šim vairāk jūsmojuši tūristi no lielām, bagātām un senām valstīm? Par tīru gaisu, par dabas skaistumu, par arhitektūru, par latvisko kultūru un to, ka valsts nav pārapdzīvota. Par ko mēs, latvieši, šajā neparastajā vasarā esam priecīgi? Par to pašu – dabas skaistumu, arhitektūru, latvisko kultūru.

Par ko lauku tūrisma uzņēmēji šovasar jūtas laimīgi? Par to, ka viņus ievērojuši un patiesi sākuši novērtēt tautieši. Par to, ka tautieši izbauda atvaļinājuma laiku Latvijā. Par to, ka mūsu tūristiem ir augstas prasības un īpašas vēlmes un , izrādās, tās vietējie uzņēmēji jau sen spējuši apmierināt, sniedzot ļoti labā līmenī. Līdz šim to daudzi nebija pamanījuši. Iespējams, tāpēc sēdās lidmašīnā, lai izbaudītu atvaļinājumu citviet.
Vasara tikai pusē. Piedzīvosim otro pusi un tad parunāsim, ko labu par Latviju uzzinājām un domājām šai koronvīrusa laikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *