Raksti

Domas

Uzzināt vietējos jaunumus iespējami ātri

Andra Gaņģe

Filmas par Emīliju Benjamiņu, Latvijas preses karalieni, pirmizrāde sakrīt ar nākamā gada avīžu un žurnālu abonēšanas sākumu. Nejaušība, bet zīmīga. Stāstam par spilgto, ietekmīgo personību ir fons – preses nozīmīgums. Tolaik tā bija vienīgā iespēja uzzināt jaunāko un to publiski apspriest. Bet vai tāpēc, ka mūsdienās drukāto vārdu aizvien spēcīgāk aizēno ekrānos redzamais, dzirdamais un lasāmais, papīra informācijas formāts kļūst mazāk svarīgs?

Tieši no drukātā vārda izaugusi mūsdienīgā žurnālistika. Avīzes un žurnāli ir pamats tam, ko tagad saņemam visdažādākajās formās. Var jau teikt – uz papīra lasīt informāciju ir ļoti senlaicīgi, bet var sacīt – ilggadīgās tradīcijas ir nopietns garants kvalitātei.

Domāju, tā vērtē arī cilvēki, kuri ik gada pēdējā ceturksnī izvēlas abonēt “Druvu” nākamajam gadam. Jāteic, vietējo, nu jau lielā Cēsu novada, problēmu risināšanā un notikumu izzināšanā īsti nav alternatīvas. Nepietiek ar pašvaldību ziņām par lēmumiem un pakalpojumiem, svarīgi, kā šie lēmumi top, kas ir to pamatā, vai pakalpojumi tiešām sasniedz tos, kam tie nepieciešami. Lielās pārmaiņas, ko ienes administratīvi teritoriālā reforma jeb, vienkārši sakot, septiņu novadu apvienošana vienā, kopā ar stresaino un ik dienas mainīgo kovida pandēmijas situāciju uzdod tik daudz jautājumu, ka ir saprotams cilvēku apjukums un zvani uz redakciju ar lūgumu noskaidrot to vai citu lietu, palīdzēt izprast procesus un iespējamos risinājumus.

Kopš 1.oktobra, kad, sekojot tradīcijai, “Latvijas Pasts” izsludināja preses izdevumu abonēšanas kampaņu, iespēju nākamajam gadam “Druvu” pasūtīt redakcijā izmantojuši jau vairāki desmiti lasītāju, bet daži lasīt vietējo avīzi arī 2022.gadā jau izvēlējās pat dažas dienas pirms oficiālā datuma.

Mēs, redakcijas darbinieki, esam pateicīgi, ka lasītāji, izvēloties abonēt avīzi, novērtē mūsu paveikto. Arī nākamajā gadā būsim kopā četras reizes nedēļā. Jo vairāk tāpēc, ka pārmaiņu laiks ir trauksmains, uzzināt vietējos jaunumus iespējami ātri ir tik svarīgi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *