Raksti

Domas

Uzmanību, gatavību, starts!

Sandra Trēziņa

Trīs vārdi, ar kuriem manā bērnībā/jaunībā sākās sacensības uz ātrumu. Jāatzīstas savā nezināšanā, vai sporta sacensībās tas ir aktuāli arī šobrīd; televīzijā redzētais liek domāt – vismaz pēdējo komandu “starts” izsaka starta pistoles šāviens, un – aiziet! Bez pistoles šāviena vakar vakarā iestājies pavasaris. Folkloras kopas un latviskās dzīvesziņas uzturētāji to jau no rīta atzīmējuši ar dziesmām saulei. Savu iekšējo “startu” jau 1.martā sadzirdējuši ienākumu deklarāciju iesniedzēji, kuriem svarīgi būt pirmajiem šī procesa veicējiem. Dažiem būt pirmajiem esot patiešām azarts. Savs labums jau arī tur ir: ja esi pārliecināts, ka saņemsi pārmaksāto nodokļu summu- jo ātrāk iesniegsi, jo ātrāk saņemsi.

Un ir daudzi jo daudzi, kas nevar vien sagaidīt komandu “starts” Dziesmu svētku biļešu tirdzniecības sākumam. Pēc pēdējām dzirdētajām ziņām jāpaciešas līdz aprīlim, martā, kā iepriekš solīts, tas nevar notikt, jo aizkavējies konkurss par tiesībām biļetes tirgot. Neskatoties uz neveiksmīgo pieredzi, biļetes tirgojot iepriekšējo svētku notikumiem, arī šoreiz tas uzticēts “Biļešu paradīzei”, kas sola – lielo pieprasījumu viņu sistēma izturēšot godam. Problēma vien tā, ka biļešu kārotājiem uzmanība un gatavība jātur nenoteiktu laiku, jo solījums biļetes sākt tirgot aprīlī ir visai nekonkrēts. Un vēl kāda sliktā ziņa: biļetes būs dārgākas! Par lētākajām solīto septiņu eiro vietā nāksies šķirties no 20. Tas tādēļ, ka cenas visiem izdevumiem, protams, kāpušas, bet valsts finansējums no sākumā plānotā lielāks nav kļuvis.

Labā ziņa, kā noprotams no XXVII Vispārējo Dziesmu svētku un XVII Deju svētku izpilddirektores Dainas Markovas intervijā Ligitai Kovtunai portālā “Latviesi. Com”, Rīgā būs vairākas vietas, kur centrā un apkaimēs varēs sekot līdzi notikumiem (acīmredzot domāti lielie ekrāni) . Esplanādē būs centrālā tikšanās vieta jeb svētku kvartāls, kur būs ne vien lielie ekrāni, bet arī koncerti un citas norises. Iespējams, šāda vieta būs arī pie Operas. Vairākas publiskās skatīšanās vietas apkaimēs rīkos arī Rīgas pilsēta. Ļoti blīva svētku norišu programma visu dienu garumā plānota Vērmaņdārzā: gan koncerti uz Vērmanīša skatuves, gan tirdziņš. Koncerti būs skatāmi arī TV, portālā lsm.lv. Domāju, ja svētki tiešām interesē pēc būtības, ne tikai sacensības dēļ “esmu starp tiem, kam izdevās noķert biļetes” , tos izjust un izbaudīt varēs katrs. Un vēl kāds vērtīgs ieteikums no D.Markovas: “Velciet mugurā tautastērpus, ejiet uz koncertiem un svētku norises vietām tajos, lepojieties! Svētku gājienā varēs iet kopā ar bērniem – dariniet, pērciet viņiem tautastērpus, un arī skatītājos iesim saposušies tautastērpos!”

Un to nu gan zinu no pašas pieredzes – uzvelkot tautastērpu, augums izslejas, acis iemirdzas, sirds mazliet ietrīcas arī bez “uzmanību, gatavību, starts”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *