Raksti

Domas

Tieši jums

Sarmīte Feldmane

Cik tas saldi skan – mums ir piedāvājums tieši jums, īpaši jums izraudzījāmies, zinām, ka tieši jūs interesē, jūs neaizmirsām! Un tā turpinās salkanu un pieglaimīgu vārdu rinda. Smaids nez kur rodas, patīkama sajūta, patiešām, vai nav jauki, ka par mani kāds domā. Turklāt īpaši un tieši mani.

Diemžēl tā visa ir vienīgi ironija. Jo šādi teksti ik dienu izskan reklāmās, kuru mērķis ir izvilināt naudu. Tiesa, tieši no jūsu maka. Daudzi, kuri abonē laikrakstus, pēdējās dienās saņēmuši arī baltu aploksni, uz kuras sarkanā krāsā izcelti vārdi “par brīvu”. Kā tu, cilvēk, noliksi malā, ja acis iedegas. Aploksnē vēl aploksne, kas jānosūta, patiešām bez pastmarkas pirkšanas un līmēšanas, un tad varēs bez maksas dabūt piesolītos labumus. Tikai jāsedz piegādes izdevumi – 2.49 eiro. Klāt arī piebilde, ka pēc tam obligāti nebūs jāveic turpmākie pirkumi, bet šo piedāvāto brīnumu iesaka lietot Eiropas Savienības iestādes. Kuras, cik – viena vai 27? Skaisti vārdi, un katrs raisa kādu jautājumu. Nevienam citam – tieši tev.

Nav nekā jauna šajā pasaulē – ir tie, kuri uzticas ikvienam, diemžēl arī tiem, kuri ar smaidu un solījumiem prot izvilināt naudiņu no daudziem maciņiem. Ir arī tie, kuri sen vairs netic brīnumiem un nesavtīgai palīdzēšanai, dāvināšanai un atbalstīšanai tāpat vien un tieši jums. Runājošās galvas televīzijas ekrānā, kuras stāsta, cik fantastiskas ir preces, kuras viņi lieto, kā par pašu naudu viņus laipni apkalpojuši un visu izstāstījuši, nav pat sadzīves pasakas vērti sižeti. Brīnumpasakas, protams, maksā krietni vairāk, bet bieži vien var sākt ar mazumiņu, un nemanot nāksies samaksāt daudz un pat ļoti daudz.

Ziemas vakari gari, var diezin ko izdomāt. Varbūt vērts izsvērt, ko īsti nozīmē – tieši jums. Var gadīties, ka kleita, par kuru pārdevējs stāsta, ka tā domāta tieši jums, uzreiz rada šaubas, jo acis vēl rāda, ka tā par mazu, bet prāts pauž šausmas, ka divas taču nepirks, lai no tām sašūtu vienu augumam piemērotu.

Bet visā tajā nav nekā personīga, mīļa, patriotiska, tas ir tikai bizness. Domāts tieši jums. Un nebrīnieties, ka atkal būsiet iekļauts kādā datu bāzē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *